TEKİRDAĞ'DA SERGİLENİYOR

TEKİRDAĞ'DA SERGİLENİYOR
Türkiye’nin en büyük konteynır limanı olan Asyaport Limanı’nda dünyanın en büyük gemi pervanesi sergilenmeye başlandı.Dünyanın en büyük gemi pervanelerinden biri olan 65 ton ağırlığında 8 metre 60 santim çapında olan...

Türkiye’nin en büyük konteynır limanı olan Asyaport Limanı’nda dünyanın en büyük gemi pervanesi sergilenmeye başlandı.

Dünyanın en büyük gemi pervanelerinden biri olan 65 ton ağırlığında 8 metre 60 santim çapında olan pirinçten yapılan pervane Asyaport Limanı’nın yeni hizmete sokulan hizmet binası önünde sergilenmeye başladı. Türkiye’de ve dünyada sergilenen en büyük gemi pervanesi olma özelliğine sahip pervaneyi görenler yolda araçlarını durdurarak fotoğraf çektiriyor. 15 yıllık denizlerde hizmet veren bir gemiden sökülerek yine gemiyle getirilen pervane, dev vinçler aracılığı ile kısa bir süre önce tamamlanan yeni hizmet binasının önüne konuldu.

15 yıllık denizde hizmet veren bir geminin pervanesi olduğunu ifade eden Asyaport Limanı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer, deniz korozyonuna karşı pervanenin pirinç dökümden yapıldığını ve 65 ton ağırlığında olduğunu ifade etti. Pervaneye ilgilinin yoğun olduğunu aktaran Soyuer,  yoldan geçenlerin araçlarını durdurarak pervaneyi fotoğrafladığını söyledi.