KADIN ADAY MUHTARLIĞI GARANTİLEDİ

KADIN ADAY MUHTARLIĞI GARANTİLEDİ
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin en büyük mahallelerinden birisi olan Çınarlı Mahallesi Muhtar Adayı Necla Pınar, gece gündüz seçim çalışmalarına devam ediyor.  Tek tek evleri ziyaret eden Pınar, seçildiğinde mahallelinin...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinin en büyük mahallelerinden birisi olan Çınarlı Mahallesi Muhtar Adayı Necla Pınar, gece gündüz seçim çalışmalarına devam ediyor.  Tek tek evleri ziyaret eden Pınar, seçildiğinde mahallelinin gönül rahatlığı ile ulaşabileceği muhtar olacağı sözünü veriyor.

KADIN ADAY HER YERDE

Yaklaşık 90 gündür seçim çalışmalarını yürüten Çınarlı Mahallesi Muhtar Adayı Necla Pınar, dur durak bilmeden azalarıyla birlikte ziyaretlere devam ediyor. 90 günlük seçim maratonunda kahvehaneleri ikişer defa ziyaret eden Pınar, hemşeri dernekleri üyeleriyle de sık sık bir araya geliyor. Mahallelinin sıkıntı ve sorunlarını tek tek dinleyerek not eden Pınar, vatandaşlara genci yaşlısı kadını erkeği ile ulaşılabilir bir muhtar adayı olacağını söylüyor.

KADIN ADAYI KADINLAR BAĞRINA BASTI

Ziyaretlerini ev ziyaretleri olarak sürdüren Pınar, mahallede kadınların misafiri oluyor.  1965 Tekirdağ doğumlu evli ve 2 çocuk annesi Pınar, “Tekirdağ’ımızın en büyük mahallelerinden biri olan Çınarlı Mahallemize muhtar adayıyım. Mahallemizin sıkıntı ve sorunlarını çok iyi biliyorum. 40 yıldır bu mahallede yaşıyorum.  Artık mahallemize kadın eli değme vakti gelmiştir. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir. Ben ve 8 arkadaşım Çınarlı Mahallesi yönetimine talibiz. Bize evlerini açan kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların Necla ablası olarak her daim onların yanında olacağım” Dedi.

MUHTARLARINA HER DAİM ULAŞABİLECEKLER

Pınar, “Vatandaşlarımızın ayağına gidip onları dinliyoruz. Herkes kapısını sonuna kadar bizlere açıyor. Göçle gelen nüfusun fazla olduğu mahallemizde hemşeri derneklerimizi ziyaret ederek misafirleri oluyoruz. Bize güvenen sevgili hemşerilerimi gönül dolusu kucaklıyorum. Muhtar olduğum günden itibaren onların her daim yanında olacağım. Mutluluğunu acılarını paylaşacağım. Sorun ve sıkıntılarını aşmak için birlikte çaba harcayacağız” dedi.

SIKILMADIK EL BIRAKMAYACAĞIZ

90 gündür sokaklarda olan Pınar, “20 günümüz kaldı. 20 günde sıkılmadık el bırakmayacağız. Ziyaretlerimiz geceli gündüzlü devam ediyor. Bazı iş yerlerini 2, 3 defa ziyaret ettik. Esnafımızı tek tek dolaştık. Evlere konuk oluyoruz. Bu süreçte en büyük desteği kadınlarımızdan aldım. Onların inançları bana güç veriyor. Kadının ayağa kalktığı bir toplum gelişir güzelleşir” dedi.