GÜNDEŞ'İN ESKİ ÇİFTLİĞİNE BASKIN

GÜNDEŞ'İN ESKİ ÇİFTLİĞİNE BASKIN
Muratlı’nın Kırkkepenekli Mahallesi’nde bir dönem Ünlü Sanatçı Ebru Gündeş’e ait olan eski Güntaş Çiftliği’ne jandarma baskın yaptı. Baskında 33 kaçak göçmen yakalandı.Alınan bilgiye göre; 2009 yılında ağabeyi...

Muratlı’nın Kırkkepenekli Mahallesi’nde bir dönem Ünlü Sanatçı Ebru Gündeş’e ait olan eski Güntaş Çiftliği’ne jandarma baskın yaptı. Baskında 33 kaçak göçmen yakalandı.

Alınan bilgiye göre; 2009 yılında ağabeyi Cengiz Kumartaşlıoğlu ile Muratlı’nın Kırkkepenekli Mahallesi’nde çiftlik kuran Ebru Gündeş, kurduğu çiftliği 2014 yılında eşi Reza Zarrab’ın yolsuzluk operasyonları kapsamında tutuklanmasının ardından 4 milyon TL’ye satışa çıkarmış, o çiftlik bir yıl sonra satılmıştı.

Toplam 70 dönüm alana sahip eski Güntaş Çiftliği’ni kiralayan R.Y., U.B. ve F.K. adlı şüpheliler, çiftlik alanında hayvancılık ve seramik kaplama işleri yapıyordu. O işlerde çalıştırıldığı tahmin edilen 33 yabancı uyruklu kaçak göçmen jandarmanın operasyonuyla yakalanarak, Muratlı Jandarma Karakolu’na götürüldü.

İran, Afganistan ve Suriye uyruklu mültecilerin birkaç tanesinin ise Türkmen olduğu görüldü. Kimlik tespitleri yapılan mülteciler karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından sağlık raporuna götürüldü. Sağlık raporu alınan mülteciler, Kayı’daki İl Göç İdaresi’ne teslim edilecek. Şüphelilerin ise karakoldaki ifadeleri sürüyor. Olaya ilişkin başlatılan soruşturma da sürüyor.

KAYNAK: Muratlı Hizmet