EGE DİYALİZ YENİ YÜZÜ İLE HİZMETTE

EGE DİYALİZ YENİ YÜZÜ İLE HİZMETTE
18 yıldır diyaliz doktoru olarak görev yapan Dr. Alper Gürdal, Yaşam Diyaliz Merkezi’ni satın alarak Ege Diyaliz olarak hizmete başladı. 15 personelle 120 hasta kapasiteli merkezde yeni yüzü ile hizmet vermeye başladıklarını...

18 yıldır diyaliz doktoru olarak görev yapan Dr. Alper Gürdal, Yaşam Diyaliz Merkezi’ni satın alarak Ege Diyaliz olarak hizmete başladı. 15 personelle 120 hasta kapasiteli merkezde yeni yüzü ile hizmet vermeye başladıklarını kaydeden Gürdal, sağlık alanında yatırım ve yeniliklerin devam edeceğini söyledi.

Diyaliz doktoru Alper Gürdal, Hürriyet Mahallesi’nde Yaşam Hastanesi arkasında 5 katlı modern binasında hizmet veren Yaşam Diyaliz Merkezi’ni satın alarak ismini Ege Diyaliz yaptı.

5 KATLI MODERN BİNADA 15 PERSONELLE HİZMET VERİYOR

Merkez hakkında bilgi veren Gürdal, “1998 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum , Nefroloji ve diyaliz ile ilk görev yerim olan Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı , 2000 yılından beri diyaliz ile uğraşıyorum. 2008 yılından beri Tekirdağ’da 5 yılı Böbrek Vakfı olmak üzere Yaşam Hastanesi Diyaliz Merkezi’nde çalıyorum. Artık diyaliz merkezi şahsımıza ait oldu. Özverili bir çalışmayla merkezimizde işlerimizi devam ettireceğiz. Merkezimiz 2018 yılında hastane içinden bir dış binaya taşınmasıyla oluşmuş yeni bir bina. Binamız 5 katlı 2 katı diyaliz salonu. Toplam 18 makinemiz var. 120 hasta kapasitesi mevcut. Şuanda 80 hastamıza hizmet veriyoruz. Yaz sezonunda yazlıkçı yoğunluğu nedeniyle 120‘yi buluyor. Sağlık Bakanlığı izniyle yaz aylarında makine arttırımı yaparak tatil diyalizi de uyguluyoruz. Bu durum da bizim yoğunluğumuzu artırıyor. Hedefimiz bu yıl tam doluluk olarak 120 hastaya ulaşmak” dedi.

TÜM TEKİRDAĞ’A HİZMET VERİYOR

Merkezin Tekirdağ’ın tamamına hizmet verdiğini söyleyen Gürdal, Merkezimiz Tekirdağ ilinde bulunan merkezlerden bir tanesi. Hastalarımız Her yerden her zaman bize ulaşabiliyorlar. Süleymanpaşa başta olmak üzere Muratlı, Hayrabolu, Çorlu, Marmara Ereğlisi, Kumbağ gibi komşu ilçelerden de merkezimize hastalar geliyor. Hastalarımız bize telefon e-mail ve bizzat gelerek ulaşabiliyor. Hastalar bize başvuru yaptıktan sonra servis güzergahı ve yatak durumuna göre hasta ihtiyaçlarını belirleyerek hastalarımızı evinden alıp tekrar evine bırakıyoruz. Haftada 6 gün sabah 7 akşam 9 saatleri arasında hizmet veriyoruz” diye konuştu.