TEKİRDAĞ EĞİTİMİ FİNAL’E KOŞACAK

TEKİRDAĞ EĞİTİMİ FİNAL’E KOŞACAK
Tekirdağ’da 5 yıldır eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Aydın Anadolu Lisesi tüm öğretmenleri personeli ve öğrencileri ile birlikte Türkiye’nin eğitim markası olan Final Okulları çatısı altına birleşti. Hürriyet...

Tekirdağ’da 5 yıldır eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden Aydın Anadolu Lisesi tüm öğretmenleri personeli ve öğrencileri ile birlikte Türkiye’nin eğitim markası olan Final Okulları çatısı altına birleşti. Hürriyet Mahallesi’ndeki modern kampüsünde eğitime başlaya Final Okulları, kısa sürede Tekirdağ’da eğitimde zirveye oturmak istiyor.

MODERN KAMPÜSTE ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM

Aydın Okulları, Final Okulları’nın çatısı altında 4 Kasım tarihinde Hürriyet Mahallesi Çandarlızade Caddesi üzerinde modern kampüsünde faaliyetlere başladı. Tekirdağ Final Okulları kurucu temsilcisi Osman Horozoğlu, Genel Müdürü İsmail Kurt, İlkokul -Ortaokul Müdürü Hayati Avcı, İşletme Müdürü Yılmaz Karaçayır oldu. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olarak faaliyet gösteren okulda, sportif ve kültürel, sosyal alanlar içinde çeşitlik etkinlik alanları mevcut. Kapalı spor salonu ve bir konferans salonu bulunan okul, öğrencilerin teneffüslerini geçireceği geniş bir de bahçeye sahip.

FİNAL BİR MARKA, TEKİRDAĞ’IN SAYILI OKULU OLACAĞIZ

5 yıldır eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Aydın Okulları ile bu öğretim yılı başında Tekirdağ’da eğitime başlayan Final Okulları arasında birleşme olduğunu kaydeden Final Okulları Genel Müdürü İsmail Kurt, “4 Kasım’dan itibaren aynı çatı altında birlikte eğitime başladık. Final’in binasında eğitimize devam ediyoruz. Burası Kampüs sistemi ile çalışan bir okul. Okulumuz bünyesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizle her seviyede öğrenciye hitap ediyoruz. Final bir marka. Bu çatı altında birlikte çalışmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Final Tekirdağ’da kendi sistemi ve markasına uygun olarak Tekirdağ’ın sayılı okullarından birisi haline getirmek için çaba göstereceğiz” dedi.

OKULDA EĞİTİM ADINA YOK YOK

Okulun fiziki durumu hakkında bilgi veren Kurt, “Velilerimiz öğrencilerimiz bu sistemle birlikte çok daha iyi olanaklara sahip olacak. Okulumuz Tekirdağ’ın en büyük özel okullarından birisi konumunda. Bir katımız anaokulu. Binamızın bir katı ilkokul, bir katı ortaokul 4 ve 5. katı lise öğrencilerimize ayrılmış durumda. Öğrencilerimizin sportif ve kültürel faaliyetlerini yapabilecekleri alanlarımız mevcut. Resimden müziğe alanlarımız var. Fen, fizik ve biyoloji laboratuvarlarımızla birlikte konferans salonumuz var kapalı spor salonumuz okulumuzun bünyesinde bulunuyor. İleriye yönelik ise kapalı yüzme havuzu ve buz pateni projemiz var. Okulumuz önünde geniş bir bahçemiz bulunuyor. Futbol, basket ve voleybol oynayacakları alanlarımız var” diye konuştu.

SINAV BAŞARISI KADAR YAŞAM BAŞARISI DA ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ

Öğrencileri geleceğe hazırladıklarını belirten Kurt, “Gerçek başarının sadece not başarısı ile ölçülemeyeceğinin farkındayız. Sınav başarısı kadar yaşam başarısı da öncelikli hedeflerimizden biridir. Kulüp çalışmalarıyla sürdürülen kapsamlı spor ve sanat etkinliklerimizle öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal gelişimini de destekliyoruz. Uyguladığımız aktif öğrenme modeli ile öğrenme sorumluluğunu almalarını hedeflediğimiz çocuklarımızı hem yaşam ve hem de sınav başarısı için hazırlıyoruz. Öğrencilerimizin ilerde seçecekleri meslekler için de sürekli etkinlikler düzenliyoruz” sözlerini kaydetti.

EN İYİ İMKANLARLA EN İYİ ÖĞRETMENLERLE ÇALIŞIYORUZ

Final Okulları olarak hedeflerini sıralayan Kurt, “Kurumumuz modern eğitim imkanlarımızı öğrencilerimize hazırlıyor. Okulumuzda anasınıfından başlayarak ileri düzeyde bir İngilizce eğitimi veriyoruz. Öğrencilerimizi pekiştirmek üzere etüd ve ek dersler veriyoruz. Birbirinden kıymetli alanında en iyi öğretmenlerle çalışıyoruz. Sınıflarımızda akıllı tahta projeksiyon cihazı ve bilgisayar destekli eğitim veriyoruz. Sınavlara hazırlık için hızlandırılmış ek programlarımız mevcut. Üniversite tanıtım günlerimiz ve birebir öğrenci koçluğu hizmetlerimiz var. Bizler Final Okulları’nda sorumluluk sahibi, çalışkan, kendisini ifade edebilen, özgüveni yüksek, kendisi ve çevresi ile barışık, uyumlu, her zaman doğruyu söyleyen, özü sözü bir ülkesini seven, ülkesine güvenen ülkesi ile aynı dili konuşan, değerler bilinci taşıyan, kendi değerleri ile dünyanın değerlerini birlikte özümsüyen uygar dünyaya uyum sağlayan, yeniliğie açık bir gençlik yetiştirmek istiyoruz” diye sözlerini tamamladı.

Final Okulları Genel Müdürü İsmail Kurt

Final Okulları İşletme Müdürü Yılmaz Karaçayır

Lise müdürü Hasan Hüseyin Ergen

Final Okulları İlkokul-Ortaokul Müdürü Hayati Avcı