EĞİTİME YENİ SOLUK GETİRDİLER

EĞİTİME YENİ SOLUK GETİRDİLER
Trakya’daki okulları ile eğitimin öncüsü olan Meriç Koleji, verdikleri eğitimlerle, eğitime yeni bir soluk getiriyor.Meriç Koleji 100. Yıl Mahallesi’ndeki yeni okulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yöneticileri, velileri,...

Trakya’daki okulları ile eğitimin öncüsü olan Meriç Koleji, verdikleri eğitimlerle, eğitime yeni bir soluk getiriyor.

Meriç Koleji 100. Yıl Mahallesi’ndeki yeni okulunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yöneticileri, velileri, öğretmenleri, öğrencileri ve misafirleriyle birlikte coşku içerisinde kutladı.

Kurucu Lokman Turut, Kurucu Temsilcisi İlyas Erdoğan, Genel Müdür Yardımcısı Utku Öner Kuru, Kolej Müdürü Esra Özsaygılı Erdoğan, kutlamaları birlikte izlediler.

Meriç Koleji’ndeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Cumhuriyet Bayramı ile ilgili konuşmalar ve şiirler ile İngilizce şarkılar büyük ilgi gördü. İngilizce öğretmenleri Aynur Gökmen ve Mürvet Umar’ın öğrenci grubu Atatürk’ün sözlerini İngilizce ve Türkçe olarak sunmaları büyük alkış aldı.

Derya Yılmaz, Şeyma Nur Hayırlı, Bahar Gezen’in dans gösterisi ve şiir dinletisi Cumhuriyet Bayramı mesajları yanı sıra İrem Duygu, Özlem Yenitürk’ün Cumhuriyet ile ilgili drama gösterileri ve pankart çalışmaları, Buğra Çelepoğlu’nun koro gösterileri büyük ilgi ile izlendi.

Oğuzhan Kırmızıgül ve ekibinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili resim sergisi izleyicileri adeta büyüledi. Seren Onur’un 1. Sınıf öğrencilerinin sunduğu dans gösterisi de misafirlerin takdirini topladı.

Veliler, öğrenciler, öğretmenler, misafirler ve yöneticiler hep bir ağızdan 10. Yıl Marşı’nı söylediler. Mutluluk heyecan ve sevinç adeta tavan yaptı. Tören izleyenlerden tam puan aldı. Eğitim ve öğretim konusunda Meriç Koleji’nin gerçek bir farkındalık yaratacağı izlenimi hakim oldu.

Kaynak: Habertrak Gazetesi