‘EMANETİNİZE 5 YILDA HALEL GETİRMEDİM’

‘EMANETİNİZE 5 YILDA HALEL GETİRMEDİM’
Millet İttifakının CHP’li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 5’inci seçim bürosu açılışını coşkulu bir katılımla açtı. Eşkinat, “Bizim merkez açmaya da ihtiyacımız yok. Çünkü tüm Süleymanpaşalılar’ın...

Millet İttifakının CHP’li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 5’inci seçim bürosu açılışını coşkulu bir katılımla açtı. Eşkinat, “Bizim merkez açmaya da ihtiyacımız yok. Çünkü tüm Süleymanpaşalılar’ın evi bizim merkezimiz. Süleymanpaşalıların yüreğinde CHP sevdası, demokrasi sevdası var. Siz bize güvendiniz.  Sizin güveninizi 5 yıl boyunca boşa çıkarmadık. Sizin emanetiniz halel getirmedik. Emanetiniz sahip çıktık” dedi.

YOĞUN KATILIM

Millet İttifakı Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, 5’inci seçim ofisini Yüzüncüyıl Mahallesi’nde coşkulu bir şekilde açtı. Açılışa CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk, 100. Yıl Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Açıkgöz, meclis üyesi adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

YENİDEN 12-0 YAPACAĞIZ

İlhami Özcan Aygun, “Tekirdağ’da 12-0’ı millet ittifakı olarak yeniden zafer kazanacağız. Tekirdağ’ı mekik dokuyoruz. Sadece Tekirdağ’da değil büyükşehirlerde martın sonu bahar diyeceğiz. İYİ Parti ile bir ittifak kurduk. Aldık başımızı gidiyoruz. Birleştirerek biriktirerek toplayacak gümbür gümbür geliyoruz. Biz ayrıştırmıyoruz. Kimseye illet zillet demiyoruz. Biz insanımızı insan olduğu için seviyoruz. 100. Yıl Mahallesi sakinleri martın sonu bahar diyoruz. 31 Mart akşamı balkon konuşmasını 12 başkanımızla birlikte yapacağız” dedi.

5 YILDA YÜZÜNCÜYIL BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞADI

100. Yıl Mahallesi’nde büyük değişim yaşandığını söyleyen Eşkinat, “2014’den bu yana 5 yıl geçti. Bu emaneti taşımak için 5 yıl önce Yüzüncüyıl’dan seçim çalışmalarına başlamıştık. O zaman bir parkımız vardı. Koşulları iyi olmayan bir parkta başladı hikayemiz. Biz inandık siz bize inandınız 5 yılı beraber geçirdik. 5 yıl içerisinde sevgili Muhtarım Ali Rıza Ağabeyle birlikte çalıştık. 5 sene içinde 100. Yıl Mahallesi’ndeki değişikliği bir değerlendirin. Burası Tekirdağ, burası Süleymanpaşa. Buradaki hemşerilerimin dünyaya bakışı belli” dedi.

SÜLEYMANPAŞALILAR’IN EVİ BİZİM MERKEZİMİZ

5 yıllık görev sürecinde halkın emanetine sahip çıktığını kaydeden Eşkinat, “Bizim için cumhuriyet bir yönetim şekli değil, Cumhuriyet barış demek, özgürlük demek, bizim için Cumhuriyet üretim, kardeşlik, huzur demek. 5’inci merkezimizi seçim için açıyoruz. Bizim merkez açmaya da ihtiyacımız yok. Çünkü tüm Süleymanpaşalılar’ın evi bizim merkezimiz. Süleymanpaşalıların yüreğinde CHP sevdası, demokrasi sevdası var. Siz bize güvendiniz.  Sizin güveninizi 5 yıl boyunca boşa çıkarmadık. Sizin emanetiniz halel getirmedik. Emanetiniz sahip çıktık. Bir 5 yıl daha vereceksiniz bir 5 yılın sonunda çok daha kalabalıkla gücün ne olduğunu bütün Türkiye’ye göstereceğiz” diye sözlerini tamamladı.

PAZARDA BEZ TORBA DAĞITTI

Konuşmaların ardından kurdele kesilmesi ile seçim ofisi açıldı. Vatandaşlara ikramda bulunuldu. Eşkinat ve beraberindeki 100. Yıl Mahalle pazarını gezerek alış veriş yapanlara bez torba dağıttı. Pazarcılarla bir süre sohbet eden Eşkinat, tezgahlardan yapılan ikramları da geri çevirmedi.