EN BÜYÜK ALKIŞI O ALDI

EN BÜYÜK ALKIŞI O ALDI
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümü dolayısıyla Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan uyuşturucu köpeği Kiraz ilgi odağı oldu. Alandaki vatandaşlara gösteri yapan Kiraz, program sonunda...

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümü dolayısıyla Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan uyuşturucu köpeği Kiraz ilgi odağı oldu. Alandaki vatandaşlara gösteri yapan Kiraz, program sonunda en büyük alkışı aldı.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıldönümü çerçevesinde Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından eski Tekirdağ Valiliği önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı Şahin Karakaş, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, çok sayıda polis, bekçi ve vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Çelenk sunma töreninin ardından konuşma yapan Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın "Nasıl 15 Temmuz kalkışmasında kardeş teşkilatımızla birlikte imza attıysak, bundan sonra aynı şekilde olacak tüm başkaldırıların hepsine hayatımızı seve seve verme pahasına önüne geçeceğimize de söz veriyoruz" dedi. İlgiyle izlendiler

Konuşmaların ardından alana 'Ertuğrul' isimli bomba imha robotu, narkotik Köpeği Kiraz ve bomba arama Reks getirildi. Narkotik ve bomba arama köpekleri gösteri amaçlı araçta ve düzenlenen alanda uyuşturucu aradı. Kısa sürede uyuşturucu ve bombayı bulan köpekler izleyenlerden büyük alkış topladı. Daha sonra 'Ertuğrul' isimli bomba imha robotunun yaptığı kontrollü patlatma, alandan bulunanlar tarafından ilgiyle izlendi.