EN FAZLA HANGİ İLÇEDEN BAŞVURU OLDU

EN FAZLA HANGİ İLÇEDEN BAŞVURU OLDU
FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABER31 Mart tarihinden son bulacak imar barışına Tekirdağ genelinden 27 bin 112 kişi başvurdu. En fazla başvuru ise Süleymanpaşa ilçesinden gerçekleşti.31 ARALIK SON GÜNÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca,...

FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABER

31 Mart tarihinden son bulacak imar barışına Tekirdağ genelinden 27 bin 112 kişi başvurdu. En fazla başvuru ise Süleymanpaşa ilçesinden gerçekleşti.

31 ARALIK SON GÜN

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, vatandaşın devletle ihtilaflı durumunun ortadan kaldırılması, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması yoluyla bu yapılara yasallık kazandırılması hedeflenen 'İmar Barışı' düzenlemesine başvurular devam ediyor. Uzatma olmaz ise başvurular 31 Aralık’ta son bulacak.

EN YÜKSEK BAŞVURU SÜLEYMANPAŞA’DA OLDU

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre bu zamana kadar Tekirdağ’da 27 bin 112 başvuru gerçekleşti. En fazla yapı kayıt belgesi için başvuru Süleymanpaşa’da oldu. Yüzde 17.9 oranla Süleymanpaşa’da 4 bin 862 kişi başvuru yaptı. İkinci ise Çorlu’da yüzde 15.2 ile 4 bin 122 müracaat oldu.

MARMARA EREĞLİSİ 3. SIRADA YER ALIYOR

En çok başvuru yapan ilçeler arasında nüfusu en az olan ilçe Marmara Ereğlisi yer aldı. Yüzde 13.5 ile Marmara Ereğlisi’nde 3 bin 671 kişi başvuru gerçekleştirdi. Şarköy’de ise yüzde 11.2 oranla 3 bin 29 kişi başvuruda bulundu. Çerkezköy’de yüzde 5 oranla bin 360 kişi imar kanundan yararlandı. En az başvuru ise Hayrabolu’dan oldu. Yüzde 3.3 oranı ile Hayrabolu’dan 897 kişi imar barışından yararlandı.