ENGELSİZ MÜZİK YAPTILAR

ENGELSİZ MÜZİK YAPTILAR
10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenk sunma töreninin yapılması ile başladı.10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinliklerini başlangıç törenine; CHP Tekirdağ Milletvekili...

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk anıtına çelenk sunma töreninin yapılması ile başladı.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinliklerini başlangıç törenine; CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ülkü Uslu, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çelenk sunma töreninin açılış konuşmasını gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ülkü Uslu ; “Birleşmiş Milletler Üyesi olan ülkelerde her yıl 10-16 Mayıs günleri engelliler haftası olarak çeşitli etkinlikler ile değerlendirilmektedir. Bu etkinliklerle amaç Engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha çok olmalarına fırsatlar sunmaktır. Diğer yandan bu yoğun farkındalık günlerinde hayatın olumsuzlukların penceresinden bakılması sağlanmakla engellilerin sorunları ile ilgili daha fazla çözüm önerileri üretilebilmektedir. Engelli bireylerin toplumsal hayata katılmalarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi ileri toplum anlayışının bir gereğidir. Onların günlük hayatta karşılaştıkları en büyük problem toplumun engellilere karşı işlediği yanlış tutumlardır. Tüm bireylerin toplumsal eşitliği ele alarak bu olumsuz tutumların değiştirilebilmesi amacıyla, onların farklılıklarına saygı göstermek ve yönünde ki tavrımızın günlük yaşantımızda ki uygulamalarımıza da yansıyor olması gerekmektedir.’’ dedi.

Tekirdağ valiliği önünde ki çelenk sunma töreni engelli çocukların hazırlamış oldukları, ritim, müzik korosu ve halk oyunları gösterileri ile son buldu.