ERDOĞAN İLE KILIÇDROĞLU ARASINDA TEKİRDAĞ POLEMİĞİ

ERDOĞAN İLE KILIÇDROĞLU ARASINDA TEKİRDAĞ POLEMİĞİ
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tekirdağ ile Muğla isimlerini karıştırması Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında polemiğe neden oldu.TEKİRDAĞ YERİNE MUĞLA DEDİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tekirdağ ile Muğla isimlerini karıştırması Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasında polemiğe neden oldu.

TEKİRDAĞ YERİNE MUĞLA DEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün CNN Türk ekranlarında "Biz Muğla'da meraları ıslah ettik. Kim? Büyükşehir Belediye Başkanımız yaptı. Muğla'nın bütün ilçelerine okul yaptık. Muğla Belediye Başkanımız diyor ki, 'bu ilin çocukları güzel okullarda okumalı' ve hepsini Milli Eğitim Bakanlığına devretti. Bir okulun açılışına da ben gittim. Ve orada politik bir konuşmada yapmadık. Dediğim gibi kreş, kadın sığınma evleri bütün bunların tamamı yapıldı. Kente demokrasiyi getirdik" dedi.

ARAŞTIRDIK MUĞLA’DA BÖYLE BİR OKUL YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu iddiasını araştırdıklarını ve Muğla Belediyesi'nin her ilçeye değil tek bir ilçeye bile okul yaptırmadığını söyledi. Erdoğan, “Bu zat CHP'nin belediyecilikte başarılarını anlatırken Muğla Büyükşehir Belediye başkanını örnek veriyor. Her yeri kreşlerle donattığını söylüyor. Arkadaşlar araştırdılar. Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı tek bir okul dahi bulamadılar. Hatta Muğla'nın yerel basını da seferber olmuş fakat eserlerden hiçbirini ortaya çıkartamamışlar. Artık psikiyatrist mi olur yoksa Pensilvanya'daki şarlatan mı olur sorunu çözecek birisini bulup bu işi bir neticeye bağlarla herhalde. Bu zatın yalanlarını ortaya dökmekten tazminat almaktan yoruldum.'' Dedi.

TEKİRDAĞ İLE MUĞLA İSİMLERİNİ KARIŞTIRMIŞIM

Grup konuşmasında Erdoğan’ın konuşmalarına cevap veren Kılıçdaroğlu, “Bir televizyon programına katılmıştım. Orada Tekirdağ ile Muğla’nın isimlerini birbirine karıştırmışım. Yani Tekirdağ’da yapılanı Muğla diye karıştırmışım. Erdoğan bunu fırsat bilip vay efendim demiş. Sayın Erdoğan bunu araştıracağına bunu hangi belediye yapmış diye araştırsaydın. Belki o değilse CHP’li başka bir belediye yapmıştır” dedi.