BİZİM ESAS RAKİBİMİZ AKP TEKİRDAĞ CEO’SU CÜNEYT YÜKSEL’DİR

BİZİM ESAS RAKİBİMİZ AKP TEKİRDAĞ CEO’SU CÜNEYT YÜKSEL’DİR
3.5 yıllık ilçe başkanlığı görevinde Süleymanpaşa’dan bir vekil çıkardıklarını ifade eden CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, “Çok güzel işler yaptık yine de yapacağız. Hiçbir CHP’li kardeşim...

3.5 yıllık ilçe başkanlığı görevinde Süleymanpaşa’dan bir vekil çıkardıklarını ifade eden CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, “Çok güzel işler yaptık yine de yapacağız. Hiçbir CHP’li kardeşim benim rakibim değildir. Hepsi benim kardeşim ve ağabeyimdir. Bizim esas rakibimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ CEO’su Cüneyt Yüksel’dir” dedi.

DAVETLİLER SALONA SIĞMADI

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, Özdemirler Düğün Salonu’nda partilerle kahvaltıda bir araya geldi. Yağcıoğlu eşi Burcu Yağcıoğlu ile birlikte masalara tek tek giderek partilileri selamladı. Salonun ağzına kadar dolduğu toplantıda Yağcıoğlu, konuşmasının büyük bir kısmını AK Partili Süleymanpaşa Belediye Bakanı Cüneyt Yüksel’e ayırdı.

SÜLEYMANPAŞA’DAN VEKİL ÇIKARTTIK

Görev süresi boyunca yaptıklarını anlayan Yağcıoğlu, “Türkiye yerel seçimlerde bir mesaj verdi. Türkiye ekonomisini elinde tutan iller CHP’li belediyelere geçti. Maalesef kendi kentimizde Tekirdağ’ımızın kalesinde istediğimiz hedeflere ulaşamadık. 3.5 yıl ilçe başkanlığı yaptık.  Görevimiz boyunca partimizde Tekirdağ’dan bir temsilcimiz yoktu. Muhtarlık bölgesi çalışma gruplarını kurduk. Sokak sokak köy köy gezdik. 2 genel seçim bir halk oylaması seçimi geçirdik. Bir nereye gitsek yıllardan beri Süleymanpaşa’dan bir milletvekili özlemi vardı. Biz bunun sözünü verdik. İstedik ki Süleymanpaşa’dan milletvekilimiz seçilecek yerde olsun. Süleymanpaşa’dan milletvekilimizi ikinci sıraya yerleştirdik. Bunu da sizinle yaptık. Parti meclisimizde ve MYK’da temsilcimiz yoktu. Bir milletvekilimizi önce parti meclisimize sonra da genel başkan yardımcılığına taşıdık. Bu örgütümüzün başarısıyla oldu” dedi.

MADDİ BEKLENTİ İÇİNDE OLMADIM, GELEN TEKLİFLERİ REDDETTİM

Yerel seçimlerde yapılan yanlışlıkları sıralayan Yağcıoğlu, “Bu 3.5 yılda hiçbir maddi beklenti içinde olmadık. Şahsi çıkar gözetmedik. Amirlik görevimizi zedeleyecek hiçbir işe de gitmedik. Kesinlikle sizlerden aldığımız yetkiyi şahsi işlerimiz için ticaretimizi ilerletmek için kullanmadık. Teklifler gelmesine rağmen reddettik. 2 dönem yürüttüğümüz belediyeyi nasıl oldu da kaybettik. Üniversiteye bir çalışma yaptırdık. Bu araştırmada yüzde 78 oranında aday değiştirilmesi yönünde bir istek çıktı. Biz bu süreçte aday çıktık. Genel merkezimiz büyük ilçede sandık koymaya yaklaşmadı. Ekrem Başkanın ismi açıklanır açıklanmaz kendisini aradım ve desteğimi belirttim. Kampanya dilinin iyi seçilmesini, İYİ Partili kardeşlerimizle iyi diyalog içinde olunmasını istedim. Doğru bir meclis listesi ile seçime girilmesi gerektiğini belirttim. İyi bir meclis listesi yapılmadı. Bize ne görev verilirse yaptık. Yürü dediler yürüdük. Cep telefonlarınızın ışığını açın dediler açtık. Andımızı okuduk. Biz niye yürüdük andımızı niye okuduk anlamadım. O sokaktaki insanlara selam vermeden yürümenin bir anlamı yok” diye konuştu.

BEN GÖNÜL RAHATLIĞI İLE EŞKİNAT’A OY VERDİM

Eşkinat’a oy vermedi verdirmedi yönündeki eleştirilere de cevap veren Yağcıoğlu, “İlker Yağcıoğlu, oy verdirmedi, oy attırmadı, İlker Cüneyt’e çalıştı deniliyor. Bunların hepsi iftiradan ibaret. Bunu dillendirenlerde partide vekillik yapmış isimler. 200 bin kişiden birisi ben İlker’le konuştum. Bana buraya oy verdi, ben karışmıyorum. Şuraya oy verin diye söylediğimi bir kişi desin ben Zafer Mahallesi’ndeki inşaatımın 4. Katından kendimi atacağım. Bu iftirayı yapanlar kul hakkı yiyor. Ben Eşkinat’a oy istemedim. İstesem de alamazdım. Ben CHP’ye 6 oklu bayrağa oy istedim. Genel merkezin Ekmeleddin İhsanoğlu kararına rağmen içimiz kan ağlaya ağlaya oy verdim. İhsanoğlu’na vermişim ben niye Eşkinat’a vermeyeyim. Ben oyumu gönül rahatlığı ile verdim. Hala bu iftirayı atanlar oy vermeyin dediğimi söyleyecek bir kişiyi bile bulamadı. Kul hakkı yemeyin. İftira atmayın bunlar doğru sözler değil” sözlerini kaydetti.

PARTİMİZİN BİRAN ÖNCE TOPARLANMASI LAZIM

CHP’nin yerel seçime hazırlanması gerektiğini kaydeden Yağcıoğlu, “Erken seçim yaklaşıyor. Partimizin biran önce toparlanması lazım. Ben partimizin toparlanması için adayım. Partililerimizle bir arada olması lazım. Ayrıştırıcı değil birleştirici olmamız lazım. Önce bir birbirimizle barışık olalım ki sonra toplumla barışık olalım. Halka kopuk olursak yarın oy isterken zorlanırız. Bu seçimlerde kırmızı liste kazanırsa zaten kazanacak. Diğer adaylarımızla görüşeceğim hepsi benim ağabeylerim arkadaşlarım. Görev almak isterlerse ilçede ilde buyurun gelin diyeceğiz” dedi.

BİZİM ESAS RAKİBİMİZ AKP TEKİRDAĞ CEO’SU CÜNEYT YÜKSEL’DİR

Konuşmasını Yüksel’i eleştirerek sürdüren Yağcıoğlu, “Hiçbir CHP’li kardeşim benim rakibim değildir. Hepsi benim kardeşim ve ağabeyimdir. Bizim esas rakibimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ CEO’su Cüneyt Yüksel’dir. Cüneyt Başkan öyle bir kampanya başkanlık yapıyor ki ondan önce hiç alt yapı yapılmamış, hiç yol yapılmamış sanki ateş icat edilmemiş, tekerlek icat edilmemiş gibi sosyal medyada algı yapıyor. Sanki Cüneyt Başkan geldi ateş icat edildi, tekerlek bulundu gibi kampanya yapıyor. Neyse ki biz takip ediyoruz. Yapılanları yapılmayanları görüyoruz. Basın toplantısına kendisine birkaç soru sordum. Görevini doğru yapması kafamızdaki soru işaretlerinin giderilmesi için soru sordum. Bizim sorularımıza cevap vermek yerine siyaset yaptık. Biz sizden siyaset yapmanızı istemiyoruz. İl Başkanı iken Ankara’da Değirmenaltı yolu için ve dolgu alanın büyükşehre devri için bu onlara yarar dedi. Onlar kim. Biz Süleymanpaşalı değilmiyiz. Siz niye siyasi geleceğiniz için hemşerilerimi cezalandırıyorsunuz. Büyükşehir iskeleyi istedi onlara verilmedi ama Süleymanpaşa’ya üçte bir kiraya verildi. Tredaş konser veriyor. Tredaş kazı paralarını peşin Yüksel’e ödedi. Başka ilçeye bu ücret peşin verildi mi. Tredaş’ın görevi birilerini şovuna finansal destek olmak değil. Biz bunları dile getireceğiz” ifadelerini kullandı.

YÜKSEL EKMEKLE OYNUYOR

Yüksel’in ensesinde olacağını söyleyen Yağcıoğlu, “Cüneyt Yüksel ekmekle oynamayacağını söyledi. Sadece ve sadece CHP’li olduğu için kardeşlerimizin ekmeği ile oynuyor. Zaten ülkeyi yönetemiyorsunuz bu kriz ortamında insanların ekmeği ile oynamayın. Biz de mi aynısını yapalım. Bizde TESKİ’deki AK Partilileri mi çıkartalım. 3.5 yılda siyasi düşüncesinden dolayı tek bir kişinin ekmeği ile oynamadık. Bir de partizanlık olmaz. Sayın Yüksel bu sana yaramaz. Yüksel’in kafasında bir hayal var. O hayal artık geçti çünkü bir geldik. Biraz meydanı boş buldu aldı eline bağlamayı bağladı. Bana seçilmesi için şans bulmuyorum demiş. Bana o şansı partililerim verir. Ben sandığa girerim seçilirim. Sen sandık nedir bilmezsin. Sen sandığa hiç girmedin ki. Sen reisinin iki dudağı arasında ilçe başkanı, il başkanı oldun. Başka bir şekilde olmadın. Biz sandığa girdik. Biz demokrasiyi yaşayan bir partiyiz. Sizin gibi demokrasiyi zamanı gelinde binilerek zamanı geldiğinde inilecek olarak görmüyoruz. Birileri Yüksel’e söz söyleme soruşturma açarlar diyorlar. Biz Yüksel değil onun ağa babasından korkmuyoruz. Korkmayız da. Hemşerilerimin çıkarlarını korumak için sadece gerçekleri dillendirerek yalan söylemeden, iftira atmadan vatandaşlarımızın hakkını koruyacağız. Bize şans tanımayan Yüksel’e asıl ben şans tanımıyorum. Var gücümle Yüksel’in ensesinde nefesinde olacağım” diye sözlerini tamamladı.