ESKİ REKTÖR AÇIĞA ALINDI

ESKİ REKTÖR AÇIĞA ALINDI
Hakkında Fetö iddianamesi hazırlanan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek önceki hafta YÖK tarafından görevden alınmıştı. YÖK KHK kapsamında ise FETÖ şüphelisi Şimşek’i açığa aldı. Şimşek'in soruşturma...

Hakkında Fetö iddianamesi hazırlanan Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman Şimşek önceki hafta YÖK tarafından görevden alınmıştı. YÖK KHK kapsamında ise FETÖ şüphelisi Şimşek’i açığa aldı. Şimşek'in soruşturma kapsamında ise meslekten ihraç edileceği ileri sürüldü.

NKÜ eski Rektörü Osman Şimşek hakkında 15 yıla varan hapis istemiyle FETÖ’den iddianame hazırlanmış, YÖK Genel Kurulu tarafından görevden alınmıştı. YÖK 375 sayılı KHK ile Şimşek’in açığa alınmasına karar verdi. Şimşek’in soruşturma sonunda ise ihraç edileceği öne sürüldü.

Rektörlük görevinden alındıktan sonra Ziraat Fakültesi'nde bir odaya yerleşen Şimşek, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı. Buradaki odasını da boşaltan Şimşek, soruşturma bitinceye kadar üniversiteye giremeyecek. Soruşturmanın sonunda ise ihraç edilebileceği kaydedildi. Şimşek soruşturma süresince ise maaşının sadece belli bir kısmını alacak.