EŞKİNAT ERZURUM VE BAYBURTLULAR İLE KUCAKLAŞTI

EŞKİNAT ERZURUM VE BAYBURTLULAR İLE KUCAKLAŞTI
Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, Erzurum ve Bayburtlular derneklerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Erzurum ve Bayburtlular ile kucaklaşan Eşkinat, “Ben ne kadar Erzurum ve Bayburtlu’ysam...

Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, Erzurum ve Bayburtlular derneklerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Erzurum ve Bayburtlular ile kucaklaşan Eşkinat, “Ben ne kadar Erzurum ve Bayburtlu’ysam sizde o kadar Tekirdağlı’sınız. Biriz beraberiz. Bu millet bir oldukça hiçbir güç bize diz çöktüremez” dedi.

EŞKİNAT ESNAFI ZİYARET ETTİ

Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat seçim çalışmalarına devam ediyor. Gündüz Payol Pasajı esnafını ziyaret eden Eşkinat, tek tek esnafla tokalaşarak sıkıntı ve beklentilerini dinledi. Daha sonra Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın’ı ziyaret eden Eşkinat’a burada CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk eşlik etti. Kayın’dan pazarcıların sıkıntılarını tek tek dinleyen Eşkinat, yeni dönemde pazarcılarla ilgili yapacakları çalışmaların istişaresini yaptı.

40 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN TAPU SIKINTISINI ÇÖZDÜK

Akşam programına ise Erzurum ve Bayburtlular derneklerini ziyaret eden Eşkinat burada vatandaşlarla karşılıklı çay içti. Çınarlı Mahallesi’nde yaptıkları çalışmaları anlatan Eşkinat, “Çok şükür Çınarlı Mahallemizde alt ve üst yapıyı hızlıca hallettik. Eksiklilerimizi de hallediyoruz. Çınarlı Mahallesi’ndeki kardeşlerimizin rahat bir ortamda yaşaması için çaba gösteriyoruz. 40 yıldır çüzülemeyen Dere Sokak’taki tapu sıkıntısını çözdük. İnşallah yakın zamanda tapularınıza kavuşacaksınız” dedi.

TIRLARA PARK YERİ SÖZÜ

Bir vatandaşın hafriyat araçları ile ilgili park yeri sorusuna da cevap veren Eşkinat, “Bilindiği üzere iş makineleri ve hafriyat araçlarının şehir içine girişi yasak. Ağır tonajlı araçlar yolları bozuyor. Yeni dönemde çevre yolunda bir hafriyat araçları için bir park yapabiliriz. Bizim yerimiz yok ama hazineden bir yer kiralayabiliriz. Bu sıkıntıyı bu şekilde aşarız” dedi.

BİZ BİRİZ BERABERİZ

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Eşkinat, “Erzurum’un Bayburt’un insanı merttir. Ekmek davası için memleketini terk ederek Tekirdağ’ı memleket kabul eden değerli kardeşlerim siz benim başımın tacısınız. Bu şehirde birlikte yaşama duygusu ve arzusu için kardeşçe yaşıyoruz. Ben ne kadar Erzurum ve Bayburtlu’ysam sizde o kadar Tekirdağlı’sınız. Biriz beraberiz. Bu millet bir oldukça hiçbir güç bize diz çöktüremez” dedi.