EŞKİNAT, HER MAHALLEYE ONDAN YAPACAK

EŞKİNAT, HER MAHALLEYE ONDAN YAPACAK
Millet İttifakı adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Feradanlı Mahallesi’nde kadın çiftçilerle bir araya geldi. Yeni dönemde kadınların üretime dahil edileceğini söyleyen Eşkinat, 3-6 yaş grubu çocuk kreşlerini...

Millet İttifakı adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Feradanlı Mahallesi’nde kadın çiftçilerle bir araya geldi. Yeni dönemde kadınların üretime dahil edileceğini söyleyen Eşkinat, 3-6 yaş grubu çocuk kreşlerini her mahalleye yapacakları müjdesini verdi.

KADINLARA YENİ İŞ KAPISI AÇILACAK

Millet İttifakı adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, fırsat buldukça vatandaşlarla buluşuyor. Son olarak karpuzu ile ünlü Feradanlı Mahallesi’nde kadın çiftçilerle bir araya gelen Eşkinat, “İki ana projemiz var. Elimizde kalan bir ucuz emeğimiz ve doğru kullanmamız gereken toprağımız. Başka hiçbir şeyimiz kalmadı. Son belediye meclis toplantımızda tarımsal firma açıyoruz. Alım garantili ürün ektireceğiz. Ürünü ekmeden ürünün kaç liraya alınacağını açıklayacağız. Kadınlarımız bunu paketleyecek ve üretici ile buluşturacağız. İyi tarım ürünlerini vatandaşa daha ucuz ulaştıracağız. Kadıların çalıştığı atölyeler kuracağız. Sermayeyi kadınlarla buluşturacağız. Bunları yapmak zorundayız. Evimizin geçini sağlamak için bunları yapmalıyız. Çocuklarımız için bunu yapmalıyız” ” dedi.

KREŞ MÜJDESİ

3-6 yaş grubu çocukların eğitimini önemsediklerini söyleyen Eşkinat, “İkinci kreşimizi Karacakılavuz’da açıyoruz. Bütün mahallerimizde kreşlerimizi hayata geçireceğiz. 3-6 yaş grubu çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Süleymanpaşa’da 3-6 yaş grubu bütün çocuklarımıza Süleymanpaşa Belediyesi’nin kreşlerine yerleştirip anneleri biraz daha özgür iş hayatına biraz daha rahat bırakmak için çaba göstereceğiz. Bu çocuklar sahici çocuklar olsun istiyoruz. Sanal dünyanın esiri olmayan çocuklar yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

KADINLAR DAHA NAMUSLU

Kadınların daha duyarlı olduğunu belirten Eşkinat, “Bize oy verin veya vermeyin. Bu köyde küs olduğunuz birinin elini sıkın kucaklaşın. Bugün biz varız yarın yokuz. Size köylünüz lazım. Küs olduğunuz bir köylünüzle bugün barışın. Çünkü bizim barışmaya ihtiyacımız var. Barışmadan üretim olmaz. Birileri uçaklarına binip giderler. Ama bu borcu biz ödeyeceğiz.   Kadınlarımız daha duyarlı. Bizim görmediğimizi onlar görüyor. Kadınların 6. Hisleri daha kuvvetli. Siz daha namuslusunuz. Yetim hakkını kul hakkını kimseye yedirmeyeceğiniz iyi biliyoruz. Çünkü siz anasınız. Alnınızdan öpüyorum” diye sözlerini tamamladı.

Eşkinat, daha sonra mahalle kahvesinde köylülerle bir araya gelerek sorunlarını dinledi.