EŞKİNAT O SÖZÜNDE DURDU

EŞKİNAT O SÖZÜNDE DURDU
“Ekimde gazetelere ilan vereceğim, Süleymanpaşa’da yapılacak yol aranıyor, diye” açıklamasında bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yol çalışmalarında sona geldi. Ekimde yapılmamış yol kalmayacağını...

“Ekimde gazetelere ilan vereceğim, Süleymanpaşa’da yapılacak yol aranıyor, diye” açıklamasında bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yol çalışmalarında sona geldi. Ekimde yapılmamış yol kalmayacağını ifade eden Eşkinat, bundan sonra da bozulan yerlerin tamir edileceğini söyledi. 

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve altyapı çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda sürdürülen yol yapım ve bakım çalışmalarında sona gelindi. Yaklaşık 2 milyon metrekarelik yol çalışması tamamlandı. Yol çalışmalarında son 68 bin metrekareye girildi.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 7 farklı ekibin eş zamanlı olarak yol açma, yol yapım, bakım ve onarım işlerini yürüttüğü ifade edildi.

ÇINARLI, ZAFER, GÜNDOĞDU, BARBAROS MAHALLELERİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Alınan bilgilere göre Çınarlı Mahallesi’nde Ergene, Venüs ve Dere Sokak’ta yol yapım ve bakım onarım çalışmaları gerçekleştirildi. Zafer Mahallesi Damat Aga Bayırı ve Dadalar Sokak, kilit taş döşenerek kullanıma hazır hale getirildi.

Gündoğdu Mahallesi Akşehir, Dikara ve Derya Sokak’ta çalışmalar tamamlanarak sokaklar vatandaşların istifadesine sunuldu. Barbaros Mahallesi Prestij ve Alaylıoğlu Sokak’ta da kilit taş çalışmaları gerçekleştirildi. Ayrıca 100 yıl Mahallesi Gülşah Sokak’ta ağır tonajlı araçlar nedeniyle bozulan kısımlarda kilit taş onarım çalışmaları gerçekleştirilerek sokak yeniden eski haline getirildi.

EŞKİNAT: “YOL ÇALIŞMALARINDA SON DÜZLÜĞE GELDİK”

Yol çalışmalarının en önemli gündem maddeleri olduğunu ifade eden Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca Süleymanpaşa sınırları içinde yapılmış bütün yol çalışmalarından daha fazlasını yapmak bizim dönemimize nasip oldu. Şu ana kadar 2 milyon metrekarelik yol çalışması gerçekleştirdik. Yol çalışmalarında son düzlüğe geldik. Son 68 bin metrekarelik çalışmamızı da büyük bir özveri ile yerine getiriyoruz. Daha sonrasında tüm ekiplerimizi yol bakım ve onarım işine yönlendirerek olası bozulmalara en kısa sürede müdahale edeceğiz. Yol çalışmalarımız boyunca rahatsızlık verdiğimiz vatandaşlarımıza göstermiş oldukları sabır ve güven için teşekkür ediyorum.”