EŞKİNAT VATANDAŞLARA BU ÇAĞRIYI YAPTI

EŞKİNAT VATANDAŞLARA BU ÇAĞRIYI YAPTI
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine devam ediyor.6502 sayılı Tüketici Haklarının Korunması ile ilgili kanun çerçevesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri...

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri etiket, tarife ve fiyat kontrolü denetimlerine devam ediyor.

6502 sayılı Tüketici Haklarının Korunması ile ilgili kanun çerçevesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde etiket, ambalaj kontrolleri, etiket ve kasa fiyatının uyuşmaması gibi konularda denetimlerde bulunuldu.

FİYATLARDA UYUŞMAZLIK OLAN İŞLETMELER TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜNE BİLDİRİLİYOR

Yapılan denetimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ‘‘Rutin olarak gerçekleştirdiğimiz denetimlerin yanı sıra vatandaşlarımız tarafından gelen yoğun talepler doğrultusunda denetimlerimizi sıklaştırdık. Marketten seçilen bazı genel tüketim ürünlerinin etiket fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştırdık. Ekiplerimiz fiyatlarda uyuşmazlık olan işletmeler hakkında gerekli yasal işlemleri yaparak Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildiriyor.’’ dedi.

EŞKİNAT: “VATANDAŞLARIMIZDAN GELEN ŞİKAYETLER DE BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

Açıklamalarına devam eden Başkan Eşkinat; ‘‘Rutin denetimlerin yanı sıra vatandaşlarımızdan gelen şikayetler de büyük önem taşıyor. Duyarlı vatandaşlarımız lütfen bizlere ulaşsınlar. Ekiplerimiz denetimlerine yasalar çerçevesinde devam edecek. ” ifadelerini kullandı.