EŞKİNAT YENİ DÖNEM PROJELERİNE HIZLI BAŞLADI

EŞKİNAT YENİ DÖNEM PROJELERİNE HIZLI BAŞLADI
İlkini Altınova Mahallesi’ne yaparak takdir toplayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 3-6 yaş grubu çocuklarının eğitim gördüğü çocuk akademisini bütün mahallelere yapmayı planlıyor. İkincisini köyden mahalleye...

İlkini Altınova Mahallesi’ne yaparak takdir toplayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 3-6 yaş grubu çocuklarının eğitim gördüğü çocuk akademisini bütün mahallelere yapmayı planlıyor. İkincisini köyden mahalleye dönüşen Karacakılavuz’da açmaya hazırlanan Eşkinat, “Bir hayalim var. Süleymanpaşa’da doğan hiçbir çocuk akşam aç yatmayacak. Süleymanpaşa’da doğan her çocuk şanslı doğacak. Bu şehrin çocuklarını yerel yönetimlerin eğitimi ile tanıştıracağım” dedi.

YAPARAK ÖĞRENME MODELİ İLE EĞİTİM VERİYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Altınova Mahallesi’nde inşa edilen Osman Tabak Kampüsü içinde yer alan Çocuk Akademisi geçtiğimiz yıl faaliyete geçti. Montessori yöntemi ile yaparak öğrenme modeline göre hizmet veren Çocuk Akademisi vatandaşlar tarafından ilgi gördü. Çocuk Akademisi’nin ikincisi ise köyden mahalleye dönüşen Karacakılavuz’a yapıldı. İnşaatında sona gelinen çocuk akademisi kısa süre içinde hizmete girecek.

YENİ DÖNEMDE YENİ AKADEMİLER AÇILACAK

Bir yandan da yeni dönem projeleri içi düğmeye basan Eşkinat, öncelik verdiği Süleymanpaşa’nın varoş mahalleleri olarak bilinen Aydoğdu, Çınarlı ve Gündoğdu’ya çocuk akademilerinden yapmak için kolları sıvadı. Yeni dönemde 3 mahalleye de çocuk akademisi açılacak. Bu sayede dar gelirli vatandaşların çocukları Avrupa ayarında eğitim alma imkanı bulacak.

BÜTÜN MAHALLERİ ÇOCUK AKADEMİSİ İLE TANIŞTIRACAĞIZ

Amacının bütün mahalleleri bu akademi ile tanıştırmak olduğunu kaydeden Eşkinat, “Bizler çocuk dostu bir belediyeyiz. Bütün projelerimizde ilk önce çocuğu baz alıyoruz. Bir hayalim var. Süleymanpaşa’da doğan hiçbir çocuk akşam aç yatmayacak. Süleymanpaşa’da doğan her çocuk şanslı doğacak. Bu şehrin çocuklarını yerel yönetimlerin eğitimi ile tanıştıracağım. Kod akademide çocuklarımız kendi robotlarını yaparak kendi yazılımlarını yapıyorlar. Geleceğin yazılımcıları Süleymanpaşa’da yetişiyor. Yaz kurslarında yine 30 ayrı kurs açarak çocuklarımızın buradan yararlanmasını sağlıyoruz. Spor külümüze onlarca sporcu çocuğumuz müsabakalarda boy gösteriyor madalya kazanıyor. Yine çocuk ruh sağlığı merkezinde çocuklara aileleri ile psikolog eşliğinde çocuğun zihinsel gelişimi ile ilgili hizmet veriyoruz. Zeka testi yapıyoruz. Aydoğdu Mahallesi sosyal etkinlik merkezimizde roman aile çocuklarına okul dışında eğitim veriliyor. Yine enstrüman eğitimi veriyoruz. Aynı zamanda bu merkezde ailelere de danışmanlık hizmeti veriliyor. Yine konservatuarımızda çocuklarımıza müzik eğitimleri veriyoruz. Bu zamana kadar onlarca mezun verdik. Unicef Süleymanpaşa’yı çocuk dostu kent ilan etti. Bir de çocuk meclisimiz var. Çocuk meclisi istek ve taleplerini bize iletiyor. Bizde onların istek ve taleplerine cevap veriyoruz” dedi.