YÜKSEL’İN O PROJESİ BAKIN NASIL TİYE ALDI

YÜKSEL’İN O PROJESİ BAKIN NASIL TİYE ALDI
Süleymanpaşa’da CHP’nin bir egemenliği olduğunu bu topraklarda Mustafa Kemal Atatürk’ün izleri olduğunu kaydeden Millet İttifakı Süleymanpaşa Adayı Ekrem Eşkinat, “5 yıl daha bizi durduramazlar. Onlar engellese de biz projelerimizi...

Süleymanpaşa’da CHP’nin bir egemenliği olduğunu bu topraklarda Mustafa Kemal Atatürk’ün izleri olduğunu kaydeden Millet İttifakı Süleymanpaşa Adayı Ekrem Eşkinat, “5 yıl daha bizi durduramazlar. Onlar engellese de biz projelerimizi hayata geçireceğiz. Taşkın derenin üzerinin kapatılamayacağını bilecek kadar normal zekaya sahibiz” dedi.

YOĞUN KATILIMLA SEÇİM STARDI VERİLDİ

Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, Karaevli Düğün Salonu’nda yaptığı toplantının ardından seçim startını verdi. Buradaki Toplantıya CHP Tekirdağ Millevekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, Süleymapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

Milletvekilleri sırayla konuşmasının ardından kürsüye Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Ekrem Eşkinat birlikte çıktı.

BU TOPRAKLARDA ATATÜRK’ÜN İZİ VAR

Altının akı ile 5 yıllık görev yaptığını kaydeden Eşkinat, “Eşkinat, “Biz birlik ve berberlik içinde yolumuza devam ediyoruz. Burada bir demokrasi gücü var. Bu topraklarda CHP’nin bir egemenliği var. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün izleri var. Birileri çıkıp ta siyaset mühendisliğiyle bunu bozamazlar. Burası Atatürk’ün toprakları. Burada aldığı emaneti anlı ak, 5 yıl taşımış, belediye başkanları var. Bizim derdimiz yaşadığımız şehre hizmet etmek. Bizim derdimiz, yaşadığımız şehre borcumuzu ödemek. Bu şehir sayesinde var olduk. Bu şehre görevimizi yapmak bizim birinci vazifemizdir. Bizim başka bir vazifemiz de yok” dedi.

BİZİ PROJELERİMİZİ YAPMAKTAN VAZGEÇİREMEYECEKLER

Yapacakları projeleri bilinçli olarak geciktirdiklerini Eşkinat, “Ama bizim ihtiyacımız olan bu borçlu olduğumuz şehrin farklı bir şehir olduğunu, bu şehrin bizi yetiştirdiğini herkese göstermek. Biz bu seçime hazırız. 5 yıldır yolumuza düm düz devam ediyoruz. Hiç eğilip bükülmedik. Biz yolumuza 5 yıl daha devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile birlikte bütün engellemelere rağmen bu şehri olması gereken yere getireceğiz. Buna şerefimiz ve namusumuzun üzerine söz veriyoruz.  Yapacağımız projelerde bizi geciktirebilirler ama vaz geçiremezler diye her zaman söylüyoruz. Biz hiçbir zaman vaz geçmeyeceğiz. Biz ne dolgu alanından ne iskelede balık tutmaktan ne marinanın arkasında sosyal donatı alanında vakit geçirmekten, nede bize deli pösteki sayar gibi 600 tane çukur açtıran Edirne Anıtlar Kurulu marifeti ile pirincin taşlarını ayıklatan” diye konuştu.

5 YIL DAHA BİZİ DURDURAMAZLAR

Projelerinin geciktirilmesi üzerinden eleştirilerini sıralayan Eşkinat, “Trakya’nın bütün çocukları için 52 dönüme yayılmış, 80 Milyonluk bir yatırım önüne açacağız. Bunun ihalesini Yap işlet- devret ile verdik. Proje hazır her şey tamamdı. Biz anda birilerine bu yerde tarihi eser olabilir diye vahi geliyor. Keşke orada tarihi eser olsa. Kazıyoruz kazıyoruz bir şey çıkmıyor. Çıkmayacağını onlarda biliyor. Ama onlar bizi durdurmaya çalışıyorlar. Bunları onlar proje diye bekletip, seçim vaadi olarak sunmak istiyorlar. Güç bende ‘daha fazla verirseniz bunları yaparım’ de. Bunlar ham hayal. 5 yıl daha bizi durduramazlar” dedi.

‘TAŞKIN DERENİN ÜZERİNİN KAPATILAMAYACAĞINI BİLECEK ZEKAYA SAHİBİZ’

AK Partili aday Cüneyt Yüksel’in değirmanaltı projesini isim vermeden eleştiren Eşkinat, “Bazı şeyleri söylemiyorsak efendiliğimizden söylemiyoruz. Biz taşkın derelerin üzerlerini kapatılmayacağını bilecek kadar normal zekaya sahibiz. Vatandaşlı bunlarla kandıramazsınız. Vatandaş biliyor, cin gibi. Hala belediye binalarını yapamadılar diyorlar. Bu yollar bitmeden, bu vatandaş huzura kavuşmadan, bizim nasıl bir binada olduğumuzun hiçbir önemi yok. Vatandaşın ihtiyacı tamamlanır sonra belediye kendi ihtiyacını tamamlar. Vatandaşlarımız çamura basarken ben 5 yıldızlı Belediye binasında oturacak adam değilim” diye sözlerini tamamladı.

Eşkinat’ın konuşmasının ardından kürsüye Albayrak çıktı. Konuşmaların ardından ise Düğün salonunda CHP’nin yeni İl ve İlçe Başkanlığı binasına yüründü. Burada satın alınan yeni il binası gezildi.