EŞKİNAT’I HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ

EŞKİNAT’I HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ
Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Şanlıurfalılar Derneği’nin sıra gecesine katıldı. Gecede birbirlik beraberlik mesajı veren Eşkinat, halay çekip ikram edilen çiğ köftelerden...

Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Şanlıurfalılar Derneği’nin sıra gecesine katıldı. Gecede birbirlik beraberlik mesajı veren Eşkinat, halay çekip ikram edilen çiğ köftelerden yedi.

ŞANLIURFALILAR'A ZİYARET

Millet İttifakı’nın Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat,  Tekirdağ Şanlıurfalılar Dayanışma ve Yaşatma Derneği’ni CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, CHP süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk ile birlikte ziyaret etti. Dernek Başkanı Halil İbrahim Tan ve Anadolu Dernek başkanları ile Tekirdağ’da yaşayan Şanlıurfalılar ziyarette hazır bulundu.

BİRİMİZ 20 SENE BİRİMİZ 50 SENE ÖNCE TEKİRDAĞ’A GELMİŞİZ

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Eşkinat, “Biz farklı dönemlerde farklı dönemlerde Tekirdağ’ı yurt edinmişiz. Burada ekmeğimizin peşindeyiz. Çoluğumuzun çocuğumuzun rıskı peşindeyiz. Birimiz 20 sene birimiz 50 sene önce Tekirdağ’a gelmişiz. Sonucunda hepimiz bir yerlerden buraya gelmişiz. Bir yerde birlik ne kadar güçlü olursa dirlik de o kadar güçlü olur, kalkınmada o kadar güçlü olur” dedi.

KİMSENİN DOĞUM YERİNİ SEÇME HAKKI YOK

Konuşmasını sık sık kardeşlik vurgusu ile sürdüren Eşkinat, “Kimsenin annesini babasını seçme hakkı olmadığı gibi doğum yerini de seçme hakkı yok. Rabbim nerde uygun görürdüyse orada o ailede dünyaya getirmiş. Hepimizin coğrafi olarak farklı özellikleri var. Hepimizin dünyaya aynı bakması mümkün değil. Gelmişiz Tekirdağ’a yerleşmişiz. Burası barışçı bir yer. Birbirimizle dostça geçinmeye çalışıyoruz. Herbirimizin renkleri farklı. O renler bizim zenginliğimiz. Hemşeri derneklerini hemşeri dernekleri olarak görmüyorum buraları kültürlerin renleri olarak görüyorum.” Diye konuştu.

BAŞKANDAN DERNEKLERE KAMPÜS MÜJDESİ

Karadenizlilerle birlikte 2 yıldır bir festival yapıyoruz. İsteriz ki tüm derneklerimizle böyle etkinlikler yapalım. İnsanlarımız Türkiye coğrafyasının güzelliklerini burada görsün tanısın. İnsanlarımız değerlerine sahip çıksın. Türkiye’yi anlayan kavrayan çocuklarımız yetişsin istiyoruz. Dernekler Kampüsü diye bir projemiz var. Derneklerimizin yararlanacağı kampüs yapıyoruz. İçinde tüm etkinliklerini yapacağı, toplantılarını yapacağı bir bina yapıyoruz. Dernek kurmak artık Süleymanpaşa’da kolay olacak. Burada derneklerimizin sekretaryasını belediye görevlileri yürütecek. Yüzüncü Yıl Mahallemizde seçimden önce binasının ihalesine çıkacağız” dedi.

Ferhat Akgün paylaştı: 1 Mart 2019 Cuma