EŞKİNAT’TAN NAYLON GÖNDERMESİ

EŞKİNAT’TAN NAYLON GÖNDERMESİ
Altınova’daki seçim bürosu açılışında konuşan Süleymanapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yazı tozlu kışı çamurlu Süleymanpaşa’nın eski günlerde kaldığını alt ve üst yapısı ile modern bir şehir inşa ettiklerini...

Altınova’daki seçim bürosu açılışında konuşan Süleymanapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yazı tozlu kışı çamurlu Süleymanpaşa’nın eski günlerde kaldığını alt ve üst yapısı ile modern bir şehir inşa ettiklerini kaydetti. Altınovalılara seslenen Eşkinat, “Naylon torba ile yollarda protesto edenler şimdi nerede?  Gördük ki naylon torba ile dolaşanlar 2 naylon torba fiyatı kadar etmiyorlarmış” dedi.

VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Millet İttifakı’nın Cumhuriyet Halk Partili Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Ekrem Eşkinat, ikinci seçim bürosunu Altınova Mahallesi Gazi Hasan Paşa Caddesi üzerinde açtı. Geniş bir katılımla gerçekleşen açılışa CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Chp Süleymanapaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Soğuk havaya rağmen açılışa vatandaşın ilgisi yoğun oldu.

ALTINOVA’DA ALT YAPI DA ÜST YAPI DA MÜKEMMEL OLDU

Altınova’da artık su baskınlarının yaşanmadığını kaydeden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “31 Mart’ta bu coşkuyu yine birlikte yaşayacağız. Millet ittifakının 12-0’lık başarısı için çalışıyoruz. Bunu yine Tekirdağ’da başaracağız. Altınova’da birileri poşetle yürüyordu. Ama bugün Altınova alt yapısı ve üst yapısı ile mükemmel oldu. Sabrın sonu selamettir. Sıkıntı ve sorun aşıldı” dedi.

NAYLON TORBA İLE DOLAŞANLAR 2 NAYLON TORBA FİYATI KADAR ETMİYORLARMIŞ

Konuşmasında geçmiş yıllarda Altınova’daki altyapı çalışmalarını AK Partililer’in naylon poşet giyerek protesto etmesini eleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Süleymanpaşa Milletvekilleriyle halkıyla belediye başkanları ile bütünleşmiş vaziyette. 5 sene önce ilk görevi devraldığımızda ayağına naylon torba alıp dolaşanlar 5 sene sonra anladılar ki 2 naylon torba fiyatı kadar etmiyorlarmış.  Birileri konuşur birileri yapar” dedi.

İNSANLARIN GÖNÜLLERİNE GÖNÜL KÖPRÜLERİ KURUL

5 yılda alt yapı ve üst yapıda hizmetlerin gerçekleştiğini kaydeden Eşkinat, “Biz yola çıkarken şunu söylemiştik: Biz sizin başınızı asla yere eğdirmeyeceğiz. Büyükşehir belediyemiz de Süleymanpaşa Belediyemiz de sizin başınızı yere eğdirmedi. Zaman zaman kırıldığımız darıldığımız noktalar olmuştur. Neden yapmadılar, neden geciktiler demiş olabilirler. Bu şehrin her mahalle bir yazı tozlu, bir kışı çamurlu geçirdi. Ama bu şehirde 650 kilometre alt yapı yapıldı. O alt yapının üstü örtüldü. Onun yanında insanların gönüllerine gönül köprüleri kuruldu” diye konuştu.

SEÇİME GARANTİ GALİP BAŞLAMANIN DUYGUSU BİR BAŞKA BİR ŞEY

Süleymanpaşa’da seçimi tarihi bir farkla kazanacaklarını söyleyen Eşkinat, “Bu şehrin çocuklarına bu şehrin geleceğine yatırım yapıldı. Bu dönem kadınlarımızın dönemi. Süleymanpaşa kadınları ile ayağa kalkacak. 5 senedir sizin başınızı öne eğdirmeyen başkanlarınız, milletvekilleriniz örgütleriniz 5 sene sizinle birlikte bayrağı dimdik taşıdılar. İyiki varsınız iyi ki buradasınız. İyi ki sizin adaylarınız olarak bu seçim yarışına çıkıyoruz. 1-0 değil garanti galip başlamanın duygusu bir başka bir şey” diye sözlerini tamamladı.

Açılışın ardından vatandaşlara ikramda bulunuldu.