EŞKİNAT’TAN KIRSAL KALKINMAYI BAŞLATAN HAMLE

EŞKİNAT’TAN KIRSAL KALKINMAYI BAŞLATAN HAMLE
Millet İttifakı Adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, köyden mahalleye dönüşen kırsal mahallelerde seçmenlerle bir araya geldi.  Belediye bünyesinde Mutlu Tarım AŞ’yi kurduklarını söyleyen Eşkinat, bundan...

Millet İttifakı Adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, köyden mahalleye dönüşen kırsal mahallelerde seçmenlerle bir araya geldi.  Belediye bünyesinde Mutlu Tarım AŞ’yi kurduklarını söyleyen Eşkinat, bundan sonra çiftçiyi bilinçlendirerek alım garantili ürün yetiştirilmesini sağlayacaklarını kaydetti.

KIRSAL MAHALLELERDE VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Millet İttifakı Adayı Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Güveçli, Otmanlı, Taşomurca ve ve Selçuk mahallelerini ziyaret etti. Burada köylülerle bir araya gelen Eşkinat,  Selçuk Mahallesi’nde Gülcan Gülseren’in evine konuk oldu. Ziyarette Süleymanpaşa İlçe Başkanı İsmail Öztürk ve İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve partililer yer aldı.

ALIM GARANTİLİ EKİM YAPILACAK

Çiftçilere yeni dönem kırsal projesi hakkında bilgi veren Eşkinat, “Mutlu tarım AŞ. Şirketini kurduk. Meclisten geçti. Artık çiftçimize bilinçlendirme eğitimleri vereceğiz. Toprak analizi yaprak çiftçimize alım garantili ekim yaptıracağız. Çiftçimizin yetiştirdiği başta bakliyat olmak üzere ıhlamur ve yöresel ürünleri değerinde alarak tüketici ile buluşturacağız. Çiftçimiz aracılara kurban edilmeyecek. Değerinde alım yapacağız. Çiftçimiz kar edecek. Çiftçi mutlu olursa köyler boşalmaz. Üretimin olduğu yerde refah olur, huzur olur” dedi.

Eşkinat kırsal mahalle ziyaretlerinden sonra Vanlılar Derneği’nde Vanlılar ile bir araya geldi.