EŞKİNAT’TAN SÜLEYMANPAŞA’YA SON RÖTUŞLAR

EŞKİNAT’TAN SÜLEYMANPAŞA’YA SON RÖTUŞLAR
Alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından ilçede üst yapı seferberliği başlatan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 11 ekiple çok sayıda noktada asfalt ve kilit taş çalışması yapıyor. Kumbağ Barbaros olmak...

Alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından ilçede üst yapı seferberliği başlatan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, 11 ekiple çok sayıda noktada asfalt ve kilit taş çalışması yapıyor. Kumbağ Barbaros olmak üzere toplam 70 bin metrekarelik yapılacak yol kalan ilçede ekim sonuna kadar çalışmaların bitmesi amaçlanıyor.

SEFERBERLİK BAŞLADI

‘Yol yapmıyor, heykel yapıyor’ diye eleştirilen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, şehirde asfalt ve kilit taş seferberliği başlattı. 4 yılı aşkın bir süredir devam eden alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından kolları sıvayan Süleymanapaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, üst yapıyı da hızlıca tamamlamayı başardı.

ASFALT, BETON YOL, KİLİT TAŞ AYNI ANDA

Alt yapısı biten sokaklarda hızlıca çalışma başlatan Eşkinat, şuanda 11 noktada asfalt, beton yol, kilit taş çalışması yürütüyor. 3 tamir tadilat ekibi olmak üzere toplam 11 ekibin yol çalışması yaptığı bilgisini paylaşan Eşkinat, “Zafer, Sanatçılar,Kumbağ Namık Kemal, Barbaros Kocaçeşme,Çınarlı M.Serez,Dere,Dolambaç Gündoğdu İlkeli sokaklarda taş yapımı, 100 Yıl Ekrem Tantı baskı beton kaldırım çalışması devam ediyor.11 ekip geceli gündüzlü çalışıyor” dedi.

30 METRE KARE YAPILACAK YOL KALDI

Sahadaki ekiplere teşekkür eden Eşkinat, “Süleymanpaşalı kardeşlerimin rahat etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Alt yapı sabır gerektiren bir iş sabrettikleri için kendilerine teşekkür ederim. Merkezde alt yapıda 30 bin metre karenin altına indik. Kumbağ Barbaros dahil toplamda 70 bin metre karenin altında yapılacak yolumuz kaldı. Elimde şuan 110 bin metre kare kilit taş var. Süleymanpaşa gerek sanatsal olarak gerekse alt yapı ve üst yapı olarak Avrupa şehirleri seviyesine erişecek” dedi.

EKİM SONU İLÇEDE YAPILMAMIŞ YOL KALMAYACAK

Ekim sonuna kadar asfalt seriminin devam edeceğini söyleyen Eşkinat, “Cumhuriyet tarihinin en çok yolunu biz yaptık. Bu rakamlarla ortada. Asfalt serimi ekim sonuna kadar devam edecek. Namık Kemal Mahallesi’nde bir beton yolumuz var onu da yaptığımız zaman beton çalışmamız tamamlanacak. Ekim sonuna kadar ilçede birkaç sokak hariç çalışmalarımız tamamlanmış olacak. 3 ekibimizde bozulan yolları tamir ediyor” diye konuştu.