ESNAFA SİGARA ZULMÜ

ESNAFA SİGARA ZULMÜ
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde “Dumansız hava sahası” denetimleri yapıldı. Bazı işyerleri mevzuata aykırı bulunduğu gerekçesi ile yaptırımlar uygulandı.Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde “Dumansız hava sahası” denetimleri yapıldı. Bazı işyerleri mevzuata aykırı bulunduğu gerekçesi ile yaptırımlar uygulandı.

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “2018-2023 Tütün Kontrolü Strateji Belgesi ve Eylem Planı” kapsamında Vali Yardımcısı Ahmet Narinoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir, İl Asayiş müdürü Ferhat Akın, Süleymanpaşa Zabıta müdürü Turgut Ünsal ve sağlık personelinin katıldığı denetimlerde ilçede bazı işletmeler denetlendi.

Vali Yardımcısı Ahmet Narinoğlu, “işletme sahiplerinin bu konuda hassas davranmaları gerekir. Özellikle kapalı alanlarda sigara içilmez tabelaları görünecek bir yere asılmalıdır” dedi. Vali Yardımcısı Ahmet Narinoğlu denetim gerçekleştirdiği kafe ve lokanta sahipleri ile kapalı ortamlarda sigara içip içilmediğini, sigara içilmez tabelalarını işletmelerine asmalarını gerektiğini belirterek sigara içilmemesi gereken yerler hakkında da vatandaşların düşüncelerini paylaştı. Tütün ve tütün mamullerinin usule aykırı şekilde kullanılan işletmelere para cezaları uygulandı. Denetimlerin il genelinde devam edeceği belirtildi.