FETÖ'NÜN İMAMI 3 SENE SONRA ÇÖZÜLDÜ

FETÖ'NÜN İMAMI 3 SENE SONRA ÇÖZÜLDÜ
Tekirdağ’da bir İmam Hatip Lisesinde Din Kültürü öğretmeniliği yapan ve Savcılığın yürüttüğü soruşturmalarda FETÖ’ün askeri imamı olduğu tespit edilen S.D, darbenin üzerinden 3 yıl geçtikden sonra, sorguda çözüldü...

Tekirdağ’da bir İmam Hatip Lisesinde Din Kültürü öğretmeniliği yapan ve Savcılığın yürüttüğü soruşturmalarda FETÖ’ün askeri imamı olduğu tespit edilen S.D, darbenin üzerinden 3 yıl geçtikden sonra, sorguda çözüldü ve itirafçı oldu.

İddiaya göre, FETÖ/PDY terör örgütü içerisindeki hiyerarşik yapıya da dahil olan, Kapaklı'da Din Kültürü öğretmeni S.D, Tekirdağ Cumhuriyet baişşsavcılığının yürüttüğü FETÖ’ün askeri yapılanması soruşturmasında, şüphelilerin verdikleri ifadeler doğrultusunda adı geçen, S.D Tekirdağ emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekiplerince gözaltına alındı.

OKUTTUĞU ÖĞRENCİLER ASKERİ PERSONEL OLMUŞ

Emniyetteki sorgulamasında önce, suçlamaları kabul etmeyen S.D, daha sonra ikna olarak itirafçı oldu. Askeri imam S.D’in verdiği ifadelere göre, uzun zamandır örgütün içerisinde yer aldığı, sohbetlerine katılan ve eğittiği bazı öğrencilerin askeri pesonel olarak görevde olduklarını ileri sürerek bazı isimler de verdiği öğrenildi.

KOMSERLİK SINAVINI KAZANMIŞ

İmam Hatip lisesinde Din Kültürü öğretmeni olarak halen görevdeyken gözaltına alınan S.D ayrıca 2014 yılındaki komiserlik sınavına da girdiği ve kazandığı, Ancak örgüt sorumlularının komiser olmasına izin vermediğini öğretmeliğe devam etmesini istediklerini söyledi. S.D’in emniyetteki işlemleri sürüyor.