GERİ ADIM YOK TAM GAZ DEVAM EDİYOR

GERİ ADIM YOK TAM GAZ DEVAM EDİYOR
Tekirdağ Süleymanpaşa sahilini boydan boya kaplayacak Tekirdağ Yat Limanı projesinde tüm itirazlara rağmen firma geri adım atmayarak projeyi uygulamakta kararlı. Tekirdağ TSO’da proje sunumu yapan firmanın sahili bitirecek projesine...

Tekirdağ Süleymanpaşa sahilini boydan boya kaplayacak Tekirdağ Yat Limanı projesinde tüm itirazlara rağmen firma geri adım atmayarak projeyi uygulamakta kararlı. Tekirdağ TSO’da proje sunumu yapan firmanın sahili bitirecek projesine Büyüşehir Belediyesi Tekirdağ TSO ve Süleymanpaşa Belediyesi karşı çıktı.

Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçesi sınırları içerisinde T.C. Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Tekirdağ Yat Limanı Revizyonu Projesi ile mevcut yat limanı ile balıkçı barınağı arasında kalan kısmın tamamen yat limanı yapılması planlanıyor.

Çed süreci devam eden projeyle ilgili olarak  limanı yapacak olan firma Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası’nda bilgilendirme toplantısı yaptı. Basına kapalı toplantıya Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve TSO Başkanı Cengiz Günay katıldı.

İçerisinde AVM ve otelin bulunduğu proje ile ilgili firma yetkilileri bir sunum yaptı. Projenin batı yönünde büyütülmesine karşı olduklarını ifade eden TSO Başkanı Günay, “Toplantı spontane gelişti. Kamuoyuna yansıyan projenin detay projelerini gördük. TSO, Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediyeleri ortak olarak bu projeye karşı çıktı. Biz toplantıda niçin karşı olduğumuzu ve karşı çıktığımız şeyleri söyledik. Biz projenin batı yönünde değil de ters istikamette büyütülmesini düşünüyoruz” dedi.