O DA KAÇAĞA DÜŞTÜ

O DA KAÇAĞA DÜŞTÜ
Tekirdağ Emniyeti yurda kaçak yollardan sokulan tarım ilacı ele geçirdi. Piyasa fiyatı 85 bin lira olan ilaçla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.Tekirdağ Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü...

Tekirdağ Emniyeti yurda kaçak yollardan sokulan tarım ilacı ele geçirdi. Piyasa fiyatı 85 bin lira olan ilaçla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, Türkiye’ye kullanımı ve satışı yasak olan tarım ilaçlarını yurt dışından kaçak yollarla getirerek piyasaya sürdükleri tespit edilen O.V. ve H.T. isimli şahıslar Çorlu İlçesinde gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

Şüpheli şahısların kullanmış oldukları araç içerisinde yapılan aramada kaçak yollarla getirildiği tespit edilen, 5 Litrelik 35 adet piyasa değeri 85.000 TL olan tarım ilacı ele geçirildi. O.V. ve H.T. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şüpheli şahıslar haklarındaki yasal işlemler tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilecekler.