FRANSA'DA DOĞDU TEKİRDAĞ'DA MÜSLÜMAN OLDU

FRANSA'DA DOĞDU TEKİRDAĞ'DA MÜSLÜMAN OLDU
Tekirdağ Şarköy'de yaşayan Fransız vatandaşı Sandrine Gülşen İhtida merasimi ile Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman oldu.Şarköy Müftülüğü'nde düzenlenen İhtida Merasimi Merkez Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Yusuf Dinçer'in...

Tekirdağ Şarköy'de yaşayan Fransız vatandaşı Sandrine Gülşen İhtida merasimi ile Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman oldu.

Şarköy Müftülüğü'nde düzenlenen İhtida Merasimi Merkez Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Yusuf Dinçer'in Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şarköy İlçe Müftüsü Menderes Karapunar, Çarşı Camii Müezzin Kayyımı Yusuf Dinçer, Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen ve şahitlerin huzurunda Kelime-i Şehâdet getirerek müslüman olan Sandrine Gülşen “Leyla” adını aldı.

Şarköy Müftülüğü'ne müracaatta bulunarak kendi isteği ile Müslüman olmaya karar veren ve yapılan ihtida merasiminde İslam dinine geçen Leyla Gülşen'e İlçe Müftüsü Menderes Karapunar; Allah'ın varlığı ve birliği, İslâm dininin iman esasları ve ibadetler hakkında bilgiler verdi. “İslâm dinini seçmekle kendisinin şu anda günahsız ve pırıl pırıl bir halde olduğunu” söyledi.

İlçe Müftüsü Menderes Karapunar, İslamı seçen ve Müslüman olan Leyla Gülşen'e hayırlı, mutlu bir yaşam dileklerini iletirken, merasim sonunda 'İhtida Belgesi' Müslüman olma belgesini takdim etti.