FRANSIZ PİYANİST TEKİRDAĞLILAR İÇİN ÇALDI

FRANSIZ PİYANİST TEKİRDAĞLILAR İÇİN ÇALDI
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bisanthe Gülsin Onay Piyano Günleri, dördüncü gecesinde piyano virtüözü Pierre Reach sahne aldı. Usta sanatçı, Schubert, Chopin ve Schumann gibi ünlü...

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Bisanthe Gülsin Onay Piyano Günleri, dördüncü gecesinde piyano virtüözü Pierre Reach sahne aldı. Usta sanatçı, Schubert, Chopin ve Schumann gibi ünlü bestecilerin eserlerini seslendirerek Tekirdağlı sanatseverlere müzik ziyafeti yaşattı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Bisanthe markası adı altında düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Gülsin Onay Piyano Günleri, dördüncü gününde dünyanın en önemli piyano sanatçılarından biri olan Pierre Reach’ı ağırladı.

 

ÜNLÜ BESTECİLERİN ESERLERİNİ SESLENDİRDİ

Reach, ünlü bestecilerin eserlerine yer verdiği repertuvarı ile dinleyicilerin beğenisini kazandı. Yaklaşık bir buçuk saat sahnede kalan Reach, konserin ilk bölümünde Franz Schubert’in Six Moments musicaux Op. 94, Frédéric Chopin’den Scherzo No.3 Op. 39, Barcarolle Op.60 ve Franz Liszt’e ait Vallée d’Oberman isimli eserleri icra etti. İkinci yarıda ise Robert Schumann’ın Carnaval Op. 9’u seslendiren Reach, salonda bulunan Tekirdağlı sanatseverlere keyifli bir konser sundu.

 

GELECEK PROGRAMDA KİMLER VAR?

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşen konseri Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yanı sıra dünyaca ünlü piyano sanatçımız Gülsin Onay da takip etti.