Gece yarısı atamalarına CHP'den itiraz var

Gece yarısı atamalarına CHP'den itiraz var
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, gece yayınlanan kararlarla ilgili konuştu. Saygın, “Gece yarısı kararlarının anlamı nedir ve kimden neyi kaçırıyorsunuz?” diye sordu.Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, istifa etti....
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, gece yayınlanan kararlarla ilgili konuştu. Saygın, “Gece yarısı kararlarının anlamı nedir ve kimden neyi kaçırıyorsunuz?” diye sordu.
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, istifa etti. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre yerine Bekir Bozdağ atandı. Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevden alındı. Dinçer'in yerine ise Erhan Çetinkaya atandı.
“NEDEN İSTİFA ETTİKLERİNİ AÇIKLAMIYORLAR”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da gece yarısı atamalarına ilişkin konuştu. Başkan Saygın, “AKP iktidarının mensupları her defasında millet kelimesini ağzından düşürmüyor ancak gece yarısı kararlarla bir takım kararlar alınarak yine aynı millete bir açıklama gereği dahi duyacak kadar umursamıyorlar. Bu milleti ilgilendiren, güvenini kaybetse de istatistiki veriler açıklayan kurumda görev değişikliği yaşanıyor ama nedenine dair bir açıklama yapılmıyor. Türkiye’de en büyük sorun olan adalet, hak, hukuk gibi kavramları ilgilendiren bir bakanlığın başındaki kişi istifa ediyor ancak neden istifa ettiğini açıklamıyor. Koca koca adamların ağızlarından papağan gibi “sayın cumhurbaşkanım”dan başka bir laf çıkmıyor. Halktan neyi gizliyorsunuz, içeride hangi kavgaları veriyorsunuz, çıkarlarınız mı çatışıyor, gece yarısı kararlarının anlamı nedir yangından mal kaçırır gibi? Bu sorulara bir cevabınız yoksa her defasında ağzınıza “millet” kelimesini sakız etmeyi artık bırakın. Zira bu millet sizi yapılacak ilk seçimde sandıkta çiğneyip atacak.” dedi.