GELECEK PARTİSİ TEKİRDAĞ’DA SAHAYA İNDİ

GELECEK PARTİSİ TEKİRDAĞ’DA SAHAYA İNDİ
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi çalışmalara başladı. Kurucular Kurulu’nda yer alan Tekirdağlı siyasetçi Ahmet Akçay, Tekirdağ’daki teşkilatlanma çalışmalarını başlattıklarını ve görüşmelerin...

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan Gelecek Partisi çalışmalara başladı. Kurucular Kurulu’nda yer alan Tekirdağlı siyasetçi Ahmet Akçay, Tekirdağ’daki teşkilatlanma çalışmalarını başlattıklarını ve görüşmelerin sürdüğünü kaydetti. Kısa bir süre içinde il ve ilçe teşkilatlarının oluşturulacağını aktaran Akçay, partide görev almak isteyenlerin 0533 086 69 59 nolu whatsapp iletişim hattından kendilerine ulaşabileceklerini kaydetti.

TEKİRDAĞ’DA TEŞKİLATLANMA BAŞLADI

Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi'nin teşkilat yapılanması başladı. Gelecek Partisi'nin Kurucular Kurulu'nda çoğunluğun oyunu alan eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, partinin genel başkanı seçildi. Kurucular Kurulu’nda yer alan Tekirdağlı siyasetçi Ahmet Akçay, süreç hakkında bir bilgi verdi. Tekirdağ’da saha çalışmalarına başladıklarını ifade eden Akçay, “154 kişi kurucular kurulunda görev aldı. Kurucular kurulu olarak genel başkanımızı seçtik. Oy birliği ile sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu genel başkanlığa seçildi. Genel Başkanımız bu süreçten sonra alt kurulları oluşturacak. Merkez yönetim kurulu çalışmalarımızın ardından taşra teşkilatlanmalarımız başlayacak” dedi.

İRTİTİBATA WHATSAPP ÜZERİNDEN GEÇİLECEK

Tekirdağ’da sahaya inerek görüşmelere başladıklarını söyleyen Akçay, Gelecek Partisi olarak hafta başı itibarıyla sahaya Tekirdağ’da sahaya indik. Tekirdağ’da partimize katılmak isteyenler bize sosyal medya ve 0533 086 69 59 nolu whatsapp hattı üzerinden ulaşabilirler. STK ve basımızın temsilcilerini ziyaret edeceğiz. Onları önerilerini alacağız. Partimize üye olmak isteyen ve görev almak isteyenlerin taleplerini alacağız” diye konuştu.

GELECEK MİLLETİMİZİNDİR. GELECEK TÜRKİYE'NİNDİR

Türkiye’nin geleceği için yola çıktıklarını ifade eden Akçay, “Bütün baskılara ve oluşturulmaya çalışılan korku atmosferine rağmen ülkemize müreffeh bir gelecek çizmek için Liderimiz Ahmet Davutoğlu öncülüğüde bir araya geldik. Gelecek milletimizindir, gelecek Türkiye'nindir. Cumhuriyetimizin 100. Yılına hazırlandığımız bu dönemde, ülkemize demokratik ve müreffeh bir gelecek ufku çizmek için bir araya geldik. Geçmişe ağıt yakmaya değil, ortak bir gelecek inşa etmeye geliyoruz. Bu gelecek yürüyüşünde bize rehberlik edecek olan temel ilkelerimizi milletimizle paylaşmak ve bir anlamda ahitleşmek istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde kurulan Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin birikimini de koruyacak ve gelecek nesillere aktaracağız. Gün; devlet aklını, insan onuru ve millet vicdanı ile buluşturma günüdür. Gün; geçmişimizden güç alarak ve bugünü doğru anlayarak geleceğimizi inşa günüdür. Gün; herkesin güven içinde yaşadığı özgür bir gelecek inşa etme günüdür. Gün geçmişe takılıp kalma günü değil, geleceğe ve ufka yürüme günüdür. Gelecek Partisi hepimizin geleceğinin adresi, kaynağı ve umut ışığıdır. Gelecek Partisi milletimizin yarınıdır. Gelecek bizimdir. Gelecek milletimizindir. Gelecek Türkiye'nindir” diye sözlerini tamamladı.