GERÇEĞİ YAZAN DOKTORA SORUŞTURMA

GERÇEĞİ YAZAN DOKTORA SORUŞTURMA
İl Sağlık Müdürlüğü, Çerkezköy Devlet Hastanesi'ndeki poliklinik kapısına, 'Malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur' yazısı asan K.B.B. Uzmanı doktor...

İl Sağlık Müdürlüğü, Çerkezköy Devlet Hastanesi'ndeki poliklinik kapısına, 'Malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur' yazısı asan K.B.B. Uzmanı doktor hakkında idari soruşturma başlattı. Tedavi amaçlı poliklinik kapısına gelen hastalar ise gördükleri manzara sonrası şoke oldu

Çerkezköy Devlet Hastanesi kulak, burun, boğaz hastalıkları uzmanı doktor K.K, iddiaya göre, poliklinik kapısına, 'Malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur' ile 'Kapı otomatiktir lütfen zorlamayınız' yazısı astı. Yazıyı görenlerin fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarında paylaşması üzerine İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü hareket geçti.

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü'nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, doktor K.K. hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

BAŞHEKİMİN SORDUĞU SORUYA CEVAP VEREMEDİ

"Bahsi geçen yazının hastanemiz K.B.B. Uzmanı Dr. K.K'nin poliklinik kapısında asılı olduğu tespit edilmiştir. Bunun üzerine hastane Başhekimi Dr. Fergan Genç tarafından ilgili hekim Başhekimliğe çağrılarak yazının kim tarafından asıldığı sorulmuştur. Dr. K.K.; yazının kendisi tarafından asıldığını ve ameliyat malzemelerinin olmadığını ifade etmesi üzerine Başhekim tarafından Dr. K.K'ye; bu kadar süre nasıl ameliyat yapabildiğini sormuş ve herhangi bir cevap vermeyen Dr. K.K'ye Başhekim tarafından; 657 sayılı D.M.K.'ya tabii olan çalışanların bu şekilde davranmasının doğru olmadığını, böyle bir yazı asarak hem kurumu hem devleti zor durumda bıraktığını ve konu ile ilgili idari soruşturma yapacağını ifade etmiştir.

MALZEMELERDE ARIZA TESPİT EDİLMEDİ

Konu hakkında yapılan araştırmada; ilgili hekim veya ameliyathane sorumlusu tarafından idareye ulaştırılmış herhangi bir malzeme talebinin olmadığı, poliklinikte ve ameliyathanede K.B.B. hekimleri tarafından kullanılan cerrahi malzemelerde herhangi bir arıza durumunun olmadığı tespit edilmiştir. 01.01.2019-23.12.2019 tarihleri arasında hastanemizde görevli 2 K.B.B. uzmanının ameliyat sayıları incelendiğinde Dr. K.K'nin B grubu 64, C grubu 170, D grubu 147 ve E grubu 125 olmak üzere toplam 506 ameliyat yaptığı, diğer doktorun ise C grubu 181, D grubu 131 ve E grubu 103 olmak üzere toplam 416 ameliyat yaptığı tespit edilmiştir. İlgili hekim hakkında müdürlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır."