ENGELLİLERE ANLAMLI ZİYARET

ENGELLİLERE ANLAMLI ZİYARET
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde özel eğitime gereksinim duyan çocuklar tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve eşi Gökşen...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde özel eğitime gereksinim duyan çocuklar tarafından bir dizi etkinlik düzenlendi. Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve eşi Gökşen Aydın engellilerin gösterisini ilgiyle izledi.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV), Türkiye Sakatlar Derneği, Trakya Engelli Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği (TEDER), Engelsiz Yaşam Derneği ve Otizmli Çocuklar Derneği’nin katıldığı etkinliğe, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve eşi Gökşen Aydın birlikte katıldılar. Özellikle engelli ve dezavantajlı gruplarla sürekli ilgilenen Gökşen Aydın, fırsat buldukça bu çocukları ziyaret ediyor.

Özel eğitime gereksinim duyan çocuklar tarafından Halk Oyunları Gösterileri düzenlendi. Bu özel insanların daima yanlarında olacaklarını ve önlerine çıkan engelleri el birliğiyle aşabileceklerini dile getiren Aydın, eşi Gökşen Aydın ile birlikte çocuklarla bir süre sohbet ederek mutluluklarına ortak oldu. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından etkinlik sona erdi.