GÖREVE BÖYLE BAŞLADILAR

GÖREVE BÖYLE BAŞLADILAR
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü için alınan 22 araç, Vali ve İl Emniyet Müdürünün de katılımıyla kurban kesilerek, dualar eşliğinde teslim alındı. Araç teslim töreninde konuşan Vali Yıldırım, “Kendi malımızdan daha...

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü için alınan 22 araç, Vali ve İl Emniyet Müdürünün de katılımıyla kurban kesilerek, dualar eşliğinde teslim alındı. Araç teslim töreninde konuşan Vali Yıldırım, “Kendi malımızdan daha öte görmemiz gerekiyor. Bizim bunlara çok iyi sahip çıkmamız lazım” dedi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğünce merkez ve ilçelere dağıtılmak üzere alınan 22 araç için İl Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törene, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın'ın yanı sıra emniyet müdürlüğünde görevli çok sayıda polis katıldı. Törende kurban kesilmesinin ardından dualar edilerek, emniyet müdürlüğü bünyesine alınan yeni araçların kazasız belasız hayırlı günlerde kullanılması temennisinde bulunuldu.

“Kendimizi çok mutlu hissederdik”

Kurban kesiminin ardından Konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Eskiden karakollarımızda bile bir tane aracımız olduğunda kendimizi çok mutlu hissederdik. Ama o zaman gücümüz bu kadardı. Bugün bakıyorsunuz ki Türk Polis Teşkilatı 300 binin üzerinde personel adetiyle gerekli ve neredeyse yeterli araç gereciyle bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşımıza da, ülkemizde yaşayan yabancılara da hatta zaman zaman dışarıdan gelen insanlara da hizmet vermektedir” şeklinde konuştu.

“Emekli arkadaşımız burada yerleşip kalıyor”

Valisi Aziz Yıldırım konuşmasının devamında, “Bu aslında bakarsanız, bizim tarafımızdan emniyet teşkilatı tarafından kullanılacak belki ama muhakkak ki bu Türk vatandaşının hizmetinde, Tekirdağlı vatandaşın hizmetinde kullanılacak. Emniyet mensubu kardeşlerim de Tekirdağ’daki güvenliğin sağlanması açısından oynadıkları rolle burası güvenli bir şehirdir, burası güvenli bir beldedir diye en güzel şekilde hizmetini yapıp övünecektir. Bu kadar güzel ki pek çok emekli arkadaşımız burada yerleşip kalıyor. Kendilerini daha güvende, daha emniyette hissediyorlar” dedi.

  “Kendi malımızdan daha öte görmemiz gerekiyor”

Vali Yıldırım konuşmasının devamında alınan araçlara kendi araçlarından daha iyi bir şekilde sahip çıkılması gerektiğini de anlatarak, “Kendi malımızdan daha öte görmemiz gerekiyor. Bizim bunlara çok iyi sahip çıkmamız lazım” diyerek konuşmasını noktaladı.

Kurbanın kesilmesi ve duaların okunmasının ardından Vali Aziz Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, teslim alınan araçları inceledi. Vali Yıldırım araçlar hakkında bilgi alarak, "Emniyetimiz için hayırlı uğurlu olsun" dedi.