HALK ÇOK SEVDİ YENİLERİ GELİYOR

HALK ÇOK SEVDİ YENİLERİ GELİYOR
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşalıların büyük ilgi gösterdiği Hobi Bahçelerinin sayılarının arttırılacağını açıkladı.Köy yaşamanı özleyen vatandaşlarımızın kendi ürettikleri ürünleri...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Süleymanpaşalıların büyük ilgi gösterdiği Hobi Bahçelerinin sayılarının arttırılacağını açıkladı.

Köy yaşamanı özleyen vatandaşlarımızın kendi ürettikleri ürünleri sağlıklı bir ortamda yetiştirmesi amacı ile Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından kurulan Hobi Bahçelerine vatandaşlar yoğun gösteriyor.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; ilgiye kayıtsız kalınamayacağının altını çizerek yaptığı açıklamada; “Hobi bahçeleri yaptık. Tam 42 adet kulübe. Birkaç gün önce kura çekmiştik. 29 kulübe için ailelerimiz devam etmek istedi. Geri kalan 13 kulübe için çekilen kuraya 100’den fazla aile katıldı. Talep çok fazla. Biz bu kulübeleri daha da çoğaltacağız. O talebi karşılamak bizim görevimiz. Çünkü doğa ile toprak ile bu insanı buluşturmak çevreci bir belediyenin, sürdürülebilir kalkınmayı savunan belediyenin temel işlerinden biri.” diyerek Hobi Bahçelerinin yenilerinin yapılacağını ilan etti.

2015 yılında açılan Hobi Bahçelerinde kulübe başı 70 metrekare bahçe bulunurken, Hobi Bahçeleri 5.5 metrekarelik 42 kulübe, 140 metrekare çocuk oyun alanı ve otopark ile hizmet veriyor.