HEM SAHİLİ AÇTI HEM DE İFTAR VERDİ

HEM SAHİLİ AÇTI HEM DE İFTAR VERDİ
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, Ramazan ayının geleneği haline gelen sokak iftarları devam ediyor. Yapımı Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Altınova Mahallesi sahilinde 4 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi.Yaklaşık...

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından, Ramazan ayının geleneği haline gelen sokak iftarları devam ediyor. Yapımı Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Altınova Mahallesi sahilinde 4 bin kişilik sokak iftarı düzenlendi.

Yaklaşık 4 bin kişi Süleymanpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Gönül Sofrası iftar programında orucunu açtı. Süleymanpaşa Belediyesinin öz kaynakları ve personeli ile baştan aşağı yenilediği Altınova Sahil şeridinde gerçekleştirilen iftarda aynı zamanda sahil şeridi içinde bulunan Gazi Hasan Paşa ve Bülent Ecevit Parklarının açılış töreni de gerçekleştirildi.

Altınova Mahallesi Gönül Sofrası ve Sahil açılışı programlarına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ev sahipliği yaparken, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ile Çiğdem Koncagül, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, AK Parti İlçe Başkanı Sezayi Çetin, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Alay Komutanı Alb. Osman Kılıç, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sami Kayın, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin ve Altınova Mahallesi Muhtarı Hüseyin Ülker de eşlik etti.

4 BİN KİŞİ BİRLİKTE ORUÇ AÇTI

İlahi konseri ile başlayan program, protokol konuşmaları ile devam etti. Altınova Muhtarı Hüseyin Ülker, mahallesine yapılan yatırım ve hizmetler için şükranlarını sunarken, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de Altınova Sahil Düzenlemesi projesinin tamamen Süleymanpaşa Belediyesi öz kaynakları ile gerçekleştirildiğini ifade ederek, ‘’Bugün yaklaşık 4 bin kişiyiz. İnşallah o gün çok daha kalabalık şekilde gönül sofralarında buluşacağız. Ben herbirinizin ramazanını kutluyorum, yüce mevlam sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk, huzur içerisinde nice ramazanlara, nice bayramlara ulaşmayı nasip eylesin. Her birinizi sevgiyle saygıyla hürmetle selamlıyoruz.’’ Dedi.

İftar duası Eski İl Müftüsü Mahmut Gürlen tarafından yapılırken, protokol üyeleri 4 bin kişi ile birlikte oruçlarını açtı. İftarın ardından kurdele kesimi ile açılış töreni sona ererken, Karagöz ile Hacivat gösterisi, patlamış mısır ile pamuk şekeri ve Ramazan Şerbeti ikramları programa renk kattı.