KARAEVLİ HENÜZ KARARINI VERMEDİ

KARAEVLİ HENÜZ KARARINI VERMEDİ
Büyükşehir Belediye başkan vekili Münür Karaevli Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olup olmayacağı konusundaki kararını henüz vermedi.Edinilen bilgiye göre bir önceki dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu...

Büyükşehir Belediye başkan vekili Münür Karaevli Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olup olmayacağı konusundaki kararını henüz vermedi.

Edinilen bilgiye göre bir önceki dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını Münür Karaevli'ye teklif etmiş fakat Karaevli işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek aday olamayacağını söylemişti. İsmi Büyükşehir aday adaylığı için yeniden geçen Karaevli nasıl bir karar verecek merak konusu oldu.

Aday olup olmadığı noktasındaki soruları cevapsız bırakan Karaevli yorum yapmaktan kaçındı. Karaevli'nin teklif gelmesi halinde bu teklifi olumlu değerlendirileceği öne sürüldü. Siyasi kulislere göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü Faik Öztrak’a yakınlığı ile bilinen Karaevli'nin kısa süre içinde kararını kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.