HEPSİ ÖZEL BÖLMELERDEN ÇIKTI

HEPSİ ÖZEL BÖLMELERDEN ÇIKTI
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda Edirne’den ülkeye yasadışı yollarla sokulup İstanbul’a kaçak telefon götüren bir araçta ilk etapta 74 telefon ele geçirildi. Daha sonra araç x-ray cihazından geçirilince...

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda Edirne’den ülkeye yasadışı yollarla sokulup İstanbul’a kaçak telefon götüren bir araçta ilk etapta 74 telefon ele geçirildi. Daha sonra araç x-ray cihazından geçirilince otomobildeki özel yapılmış bölmelerden 737 cep telefonu daha çıktı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalarda gümrük işlemlerine tabi tutulmadan yurt dışından ülkeye sokulan çok sayıda gümrük kaçağı cep telefonunun plakası belirlenen bir araçla Edirne ilinden İstanbul’a götürüleceği bilgisi üzerine takibe alınan araç Çorlu ilçesi TEM Otoyolu üzerinde durduruldu. Araç içerisinde Ş.Ç. isimli şahsın olduğu tespit edilerek araçta yapılan aramada 74 adet android özellikli gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildi. Ele geçirilen araca öncülük ettiği değerlendirilen bir diğer aracı kullanan E.V. isimli şahıs ele geçirilen gümrük kaçağı cep telefonlarının kendisine ait olduğunu beyan etti. Bunun üzerine araçta daha fazla gümrük kaçağı cep telefonu ve emtia olabileceği değerlendirildiğinden, araç X RAY cihazına sokulduğunda aracın çeşitli yerlerinde zulalanmış halde toplam ele geçirilen cep telefonu sayısı 737’e çıktı.

Konu ile ilgili E.V. ve Ş.Ç. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şahıs işlemlerinden sonra adli makamlara sevk edildi.