HERGÜN 8 BİN 500 KİŞİ İŞSİZ KALIYOR

 HERGÜN 8 BİN 500 KİŞİ İŞSİZ KALIYOR
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na işsizlikle ilgili araştırma önergesi veren CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Ocak 2019 itibariyle Türkiye’deki işsiz sayısı 3 milyon 775 bin’e ulaşmıştır. Yalnızca...

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na işsizlikle ilgili araştırma önergesi veren CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Ocak 2019 itibariyle Türkiye’deki işsiz sayısı 3 milyon 775 bin’e ulaşmıştır. Yalnızca Ocak ayında her gün ortalama 8 bin 500 kişi işsiz kaldığı ülkemizde İşsizliğin yarattığı tahribatın giderek büyüdüğünü söylemek mümkündür” dedi.

İŞSİZLER ORDUSUNA SON 12 AYDA 1 MİLYON 318 BİN KİŞİ DAHA EKLENDİ

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, artan işsizlik rakamları ile ilgili meclise bir araştırma önergesi verdi. İşkur’un son yayımladığı işsizlik rakamlarını paylaşan Yüceer, “Görüldüğü üzere işsizlik kronik bir hal almış, Ocak 2019 itibariyle Türkiye’deki işsiz sayısı 3 milyon 775 bine ulaşmıştır. Ocak 2018’de 2 milyon 457 bin olan işsizler ordusuna son 12 ayda 1 milyon 318 bin kişi daha eklenmiştir. Oransal olarak işsizlik son bir yıl içinde yüzde 54 artmıştır” dedi.

HER GÜN ORTALAMA 8 BİN 500 KİŞİ İŞSİZ KALIYOR

Türkiye’de işsizliğin acil çözüm bekleyen sorunlar arasında yer aldığını aktaran Yüceer, “Özellikle 2019 yılının ilk aylarında işsizlik rakamlarında bir patlama olduğu gözlenmektedir. Yalnızca Ocak ayında her gün ortalama 8 bin 500 kişi işsiz kaldığı ülkemizde İşsizliğin yarattığı tahribatın giderek büyüdüğünü söylemek mümkündür. İşsizlik rakamlarının bu denli hızlı yükseldiği bir ülkede toplumsal dengenin sarsılması ve huzursuzluğun artması kaçınılmazdır. Hemen her hanede en az bir işsizin bulunduğu Türkiye’de İşsizlik en acil çözüm bekleyen sorunların başında gelmektedir. Bu nedenlerle işsizlik sorunu ve buna ilişkin alınacak önlemlerin tespiti amacıyla Anayasanın 98, İç Tüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz” dedi.