İBRAHİM UYAN’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ

İBRAHİM UYAN’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
4 dönemdir Marmaraereğlisi’nin Belediye Başkanlığı’nı yürüten İbrahim Uyan, 5. Dönemine doğru yürüyor. Marmara Ereğlisi halkına seslenen Uyan, “Benim arkada millet var. Onların arkasında ise rantçılar var. Biz millet...

4 dönemdir Marmaraereğlisi’nin Belediye Başkanlığı’nı yürüten İbrahim Uyan, 5. Dönemine doğru yürüyor. Marmara Ereğlisi halkına seslenen Uyan, “Benim arkada millet var. Onların arkasında ise rantçılar var. Biz millet ile ittifak yaptık onlar menfaat birlikteliği yaptı” dedi.

MİTİNGE İLGİ YOĞUN OLDU

Marmara Ereğlisi’nin 4 dönemdir belediye başkanlığı görevini başarı ile yürüten Marmarmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, bir önceki gün Sultanköy’de vatandaşlara hitap etti. Coşkulu kalabalığa Uyan ilçe merkezinde onlarca kişiye konuştu. Eski belediye binası önünde halka hitap eden Uyan’a destek için CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İyi Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, CHP İL Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ve çok sayıda partili katıldı.

220 TRİLYON YATIRIM YAPTIK

Son 5 yılda yaptıkları çalışmaları anlatan Uyan, “4 dönemdir bana destek veriyorsunuz. Bugüne kadar bana destek veren hemşerilerime teşekkür ediyorum. Bizde 4 dönemdir hizmetlerin en güzelini sizlere getirmeye çalışıyoruz. Hizmetleri ibadet kabul ederek çalışıyoruz. Geçen dönem verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Yine sizlere hizmet etmek için yine yola çıktık. Bazıları dedikodu üretir sadece iftira atarlar. Bizler iş yapıyoruz. İftira atarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra 220 trilyonluk yatırım yaptık. Bunun 140 milyonunu büyükşehirden TESKİ’den aldık” dedi.

HİZMETLERİNİ ANLATTI

Vatandaştan bir 5 yıl daha isteyen Uyan, “Yeni belediye binamızı hizmete açtık. Asfalt şantiyemizi açtık. Gençlik merkezi gençlere hizmet ediyor. Meslek Yüksek Okulumuzu hayata geçirdik. Araç filolarımızı genişlettik. Kiralamadık mal sahibi olduk. 2 senede araçlar kendini amorti etti. 100 bin metre kilit taş yaptık. 10 kilometre sıcak, 20 kilometre sathi kaplama asfalt yaptık. Doğalgazı getiremez dediler getirdik. Bu yıl içinde doğalgaz almayan tek ev bile kalmayacak. Verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirdik. Biz bunları Ankara’da BOTAŞ’ın kapısında yatarak yaptık. İktidarın vekilleri bu işleri kendileri üstleniyorlar.  Bunları kendi bireysel yetenekleri kullanarak getirdim. 4 yıllık fakülteyi ilçemize radar bölgesine getireceğiz. Büyükşehirle birlikte bir okul yaptık. 8 milyon okul 8 milyon da arsası tutuyor. Milli eğitime devrettik. Okulu açamadılar” diye konuştu.

EREĞLİ YENİ DÖNEMDE YATIRIMA DOYACAK

Gelecek dönemde yapacaklarını sıralayan Uyan, “İlçe merkezimize 81 milyonluk yatırım yaptık. Bu dönem 120 milyonluk yatırım yapacağız. Yeniçiftlik’e 100 milyon, Sultanköy’e 80 milyon yatırım yapacağız. Park mesire alanı projelerimiz var. Belediye binamızın önünü açık hava parkı yapacağız. Burada tarihi eserleri sergileyeceğiz. 5 tarihi eserimizi hayata geçireceğiz. Yerli ve yabancı turistlerimizi ilçemize çekeceğiz. Kent müzesini hayata geçireceğiz. Denizcilik Fakültesi’ni hayata geçireceğiz. Buranın arazisini ayırdık. Buraları peşkeş çekmek istediler. Ben buna izin vermedim.” Sözlerini kaydetti.

EĞİTİME BÜYÜK KATKI

Eğitim alanında yaptıklarını anlatan Uyan, “Denizcilik  ulusal müdahale merkezini ilçemize yaptırdık. Onun yanı tarafına denizcilik fakültesi için 60 dönümlük yeri bedelsiz olarak verdik. Bu alanda 300 dönüm yeri eğitim alanı olarak bedelsiz verdim. Bana kir atmaya kalkıyorlar. Kendilerine baksınlar. Marmara Ereğlisispor kompleksini yaptık kuruldan geçirmediler. Bu dönem bunu da hayata geçireceğiz. Çocuklarımız kötü alışkanlıklarından kurtulsun istedik. 35 trilyonluk engelsiz yaşam merkezi ilçemize yapılacak.” Dedi.

ONLAR RANTÇILARLA BİZ MİLLETLE İTTİFAK YAPTIK

Rakiplerine yüklenen Uyan, “Benim arkamda halkım var. Size güvenim sonsuz. Benim karşımdakileri birleştiren menfaat çıkar ilişkisidir. Benim arkada millet var. Onların arkasında ise rantçılar var. Biz millet ile ittifak yaptık onlar menfaat birlikteliği yaptı Bunlar mecliste de bütçeye ret verdiler.  Bunları elimin tersi ile ittim. Bu tür insanlara Ereğli’nin ihtiyacı yok. Onlar gelirse Marmara ereğlisi’ne kaos gelir. Onlar gelirse İstanbul’un kirli sanayisi Ereğli’ye gelir” diye konuştu.