SEYİR HALİNDEYKEN YOL ÇÖKTÜ

SEYİR HALİNDEYKEN YOL ÇÖKTÜ
Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde içi öğrenci dolu servis aracı, yağış nedeniyle çöken yola saplandı.Kaza, Alaaddin Caddesi Atılgan Sokak’ta meydana geldi. Sabah öğrencileri almak üzere Bahçelievler...

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde içi öğrenci dolu servis aracı, yağış nedeniyle çöken yola saplandı.

Kaza, Alaaddin Caddesi Atılgan Sokak’ta meydana geldi. Sabah öğrencileri almak üzere Bahçelievler Mahallesi’nde ilerleyen Kamil Akkaya’nın kullandığı 59 J 2230 plakalı servis aracı, Alaaddin Caddesi’nden Atılgan Sokak’a döndüğü esnada altyapı çalışmaları ve yağış nedeniyle bozulan yol çöktü ve servis aracı bulunduğu yere saplandı.

İÇİ ÖĞRENCİ DOLUYDU

Araçta servis şoförü Kamil Akkaya’nın dışında öğrenciler olduğu da öğrenildi. Yolun çökmesi ile paniğe kapılan öğrenciler, sağ salim araçtan çıkmayı başardı. Şans eseri araç devrilmekten kurtulurken, yola saplanan araç kısa süre sonra çağrılan çekici yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Kazayı gören civardaki vatandaşlar, yardım etmek üzere olay yerine toplandı. Bu esnada duruma tepki gösteren Harun Yılmaz isimli bir vatandaş, uzun süredir Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet ettiğini ve bu sorunların sık sık meydana geldiğini belirtti. Altyapı nedeniyle kazılan yolların gerektiği şekilde onarılmadığını vurgulayan Yılmaz, ‘’5 – 6 yıl evvel buraya geldim ve kanalizasyon sistemimiz yoktu. O zamanlar kanalizasyonlar yerine kuyular vardı ve vidanjörler yardımı ile bu kuyular temizleniyordu. Şimdi kanalizasyon sistemimiz var, fakat bu kez de yollarımız böyle çöküntüye uğruyor. İnsanlar, arabalar düzgün yapılmayan yollara bu şekilde saplanıyor.’’ diyerek yetkililere seslendi.

Özellikle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğu altında olan yollarda büyük sıkıntı olduğunu ve Bahçelievler'de bir çok sokakta benzer manzaraların yaşandığını belirten vatandaşlar, yetkililerin biran önce bu yol sorunu çözmelerini talep ediyor.