İHRAÇ KARARI VİCDANLARI YARALAMIŞTIR

İHRAÇ KARARI VİCDANLARI YARALAMIŞTIR
AK Parti’den ihraç edilmesi kararlaştırılan AK Parti eski Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ihraç kararına yakın çalışma arkadaşı AK Parti Tekirdağ Eski İl Başkanı Ahmet Akçay'dan itiraz geldi.Ahmet Davutoğlu...

AK Parti’den ihraç edilmesi kararlaştırılan AK Parti eski Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ihraç kararına yakın çalışma arkadaşı AK Parti Tekirdağ Eski İl Başkanı Ahmet Akçay'dan itiraz geldi.

Ahmet Davutoğlu ile aynı düşünceleri paylaştığını Davutoğlu’nun dile getirdiği uyarıları söylemeye devam edeceğini belirten AK Parti eski İl Başkanı Ahmet Akçay, “Bu düşünceleri dile getirmek savunmak ihraç sebebiyse bizde AK Parti’den ihraç edilebiliriz” dedi.

“HENÜZ BÖYLE BİR ŞEY YOK”

Ahmet Akçay ihraç kararıyla ilgili yaptığı açıklamasında “AK Parti’den bizlere gelen henüz böyle bir şey yok. Süreçle ilgili şunları söylemek lazım. İçerde itiraz süreci geçtiğimiz nisan ayında sayın Davutoğlu’nun açıkladığı manifesto parti de yapılan yanlışların düzeltilmesi adına iyi bir uyarıydı. Sonrasında içerikle ilgili hiçbir söz söylemeyen karşı fikir beyan etmeyen aksine ihanetle suçlayarak yaşanan erime örtülmek istendi.Yapılan yanlışlarla ilgili hiçbir tedbir alınmadı. Bu da AK Partide istişare uyarı ve eleştiri ortamının kalmadığını açıkça göz önüne serdi.

“İHRAÇ KARARI VİCDANLARI YARALAMIŞTIR”

Ak parti kuruluş ilkelerinde ortak akıl ortamının ortadan kalktığını bazı yanlışların dile getirilmesi ve eleştirilmesi ihraç sebebi sayılması hem de AK Partinin Genel Başkanlığını ve Başbakanlık yapan sayın Davutoğlu’nu tedbirli ihraca sevk etmesi vicdanları yaralamıştır. Mesele milletin gönlünden ihraç edilmemektir. 17 yıldır ülkeye büyük hizmetleri olan Ak Partinin geldiğimiz süreçte genel başkanlık yapmış sayın Davutoğlu’nu ihraca sevk etmesi en hafifinden vefasızlık olarak adlandırılabilir. Asıl konuşulması gereken sayın Davutoğlu’nun manifestoda ve sonrasındaki konuşmalarda dile getirdiği ehliyet ve liyakatın kalmaması, akraba eş dost kayırması, adalete güvenin düşmesi, ekonominin her ne kadar kabul edilemese de büyük bir sıkıntı içinde olması, hakkaniyetten uzaklaşılması konuşulması gerekirken partinin böyle bir yola tevessül etmesi yapılabilecek en büyük hatalardan biriydi.

“İHRAÇ EDİLEBİLİRİZ”

Biz bundan sonra da aynı düşünceleri paylaştığım sayın Davutoğlu’nun dile getirdiği uyarıları söylemeye devam edeceğiz.Bu düşünceleri dile getirmek savunmak ihraç sebebiyse bizde AK Parti’den ihraç edilebiliriz” dedi