İKİ KİŞİ ÖLDÜRESİYE DARP ETTİ

İKİ KİŞİ ÖLDÜRESİYE DARP ETTİ
Tekirdağ'da haftalık yayın yapan 3 gazetenin sahibi olan gazeteci Osman Güneykaya belediye kapalı otoparkında kimliği belirsiz 2 şahsın saldırısına uğradı. Kafasından yumruk darbeleri ile yaralanan Güneykaya hastaneye kaldırıldı.OSMAN...

Tekirdağ'da haftalık yayın yapan 3 gazetenin sahibi olan gazeteci Osman Güneykaya belediye kapalı otoparkında kimliği belirsiz 2 şahsın saldırısına uğradı. Kafasından yumruk darbeleri ile yaralanan Güneykaya hastaneye kaldırıldı.

OSMAN GÜNEYKAYA SEN MİSİN DEYİP SALDIRDILAR

Edinilen bilgiye göre, Osman Güneykaya, Süleymanpaşa Kolordu Caddesi’nde kapalı otoparkta kimliği belirsiz kişilerce darbedildi. Saldırının ardından hastaneye kaldırılan GÜneykaya'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Polise ifade veren Güneykaya, “Otoparkta beklerken iki kişi yanıma geldi. ‘Osman Güneykaya sen misin?’ dedikten sonra bana saldırmaya başladılar. Ben de kendimi korudum. Yere düşmedim. Saldırıdan sonra kaçtılar. 2 kişiydiler saldıranları tanımıyorum.” Dedi.

SALDIRIYI KINADILAR

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği, saldırıyı kınadı. Dernek Başkanı Cenap Kürümoğlu yaptığı açıklamada, "Saldırıda yaralanan değerli arkadaşımızın şahsında kendisine ve yakınlarıyla gazeteci arkadaşlarımıza geçmiş olsun temennilerimizi iletiyor ve ilimizin demokratik ve hoşgörülü yapısına gölge düşüren bu saldırıyı öncelikle nefretle kınıyoruz. Bu saldırıyı sadece Osman Güneykaya'nın şahsına değil, tüm basın camiasına hatta Tekirdağ halkına yapılmış bir saldırı olarak görüyoruz. Saldırıyı gerçekleştirenlerin ve amaçlarının bir an önce aydınlatılmasını istiyoruz. Ayrıca saldırı Osman Güneykaya özelinde özgür basına yapılan bir saldırıdır. Böyle bir saldırının gerçekleşmesi oldukça üzücü ve düşündürücüdür. Olayın aydınlatılması ve suçluların bulunup adalet önüne çıkarılabilmesi için herkes ve her kuruluşun üzerine düşeni yapması gerektiğine inanıyoruz. Kaba kuvvetle hiçbir sorunun çözülemeyeceği bilinmeli ve sorunlarımızı konuşarak çözme anlayışının üstün gelmesi konusunda çaba gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz."