İKİ VEKİLİN KARARI ADAYLIKTA ETKİLİ OLDU

İKİ VEKİLİN KARARI ADAYLIKTA ETKİLİ OLDU
CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili olan Faik Öztrak, CHP'nin bölgedeki en aktif milletvekillerinden kabul edilen İlhami Özcan Aygun’ün Ankara CHP genel merkezinde adeta kamp kurarak, Tekirdağ Büyükşehir...

CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili olan Faik Öztrak, CHP'nin bölgedeki en aktif milletvekillerinden kabul edilen İlhami Özcan Aygun’ün Ankara CHP genel merkezinde adeta kamp kurarak, Tekirdağ Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını belirlemede çok etkin rol oynadıkları kaydedildi. 2 ismin de Albayrak’ın aday olması yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.

2 İSMİN KANAATİ ETKİLİ OLDU

Büyükşehir ve ilçeler için aday adaylığı başvurusu yapan CHP’li isimler sık sık Ankara'ya giderek kulis yaptılar. Öztrak ve Aygun, Tekirdağ'dan gelen her isimle ayrı ayrı ilgilenerek ilgi ve alaka gösterdiler. İki isimde yeniden aday seçilen isimlerle ilgili kanaatlerini önceden ortaya koydu ve bu yönde tavır takındı. Ancak bölgenin diğer milletvekili Candan Yüceer ise sessizliğini korudu. Partide etkili bu iki isim Öztrak ve Aygun'un nihai kararlarda etkili oldukları ve olmaya da devam edecek gibi görünüyor.

UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORLAR

Öztrak ve Aygün uyum içinde çalışarak parti çevresinden takdir topluyor. Öztrak parti sözcülüğü nedeniyle Ankara temaslarını yürütürken Aygun ise yerel sorunları Ankara’ya taşıyarak iyi bir uyum örneği sergiliyor.