‘İKTİDARIN BÜTÜN SERMAYESİ KORKU’

‘İKTİDARIN BÜTÜN SERMAYESİ KORKU’
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bu iktidarın bütün sermayesi korku. Bu korkudan sıyrılmak gerekiyor. Bu toplum bunu yapabilir mi evet yapabilir. Kurtuluş savaşından çıktıktan 10 yıl sonra marş yazan bir topluluk...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bu iktidarın bütün sermayesi korku. Bu korkudan sıyrılmak gerekiyor. Bu toplum bunu yapabilir mi evet yapabilir. Kurtuluş savaşından çıktıktan 10 yıl sonra marş yazan bir topluluk pekala bunu yapabilir. Bu ülkeyi de birileri gelip bizim adımıza kurtarmayacak. Biri uçağa biner gider bütün enkaz da bize kalır” dedi.

CHP SÜLEYMANPAŞA ADAYLARINI TANITTI

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı tarafından Süleymanpaşa Belediye Başkanı aday adaylarının tanıtımı yapıldı. Tanıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Büyükşehir Adayları Şeref Gürel, Adem Dalgıç ve çok sayıda partili katıldı. İlçe Başkanı İsmail Öztürk’ün uzun konuşmasının ardından aday adayları mevcut Başkan Ekrem Eşkinat, İlker Yağcıoğlu, Soner Ergin, Şeref Çetin, Recep Ökten, Rafet Aslan birer konuşma yaptı.

1.5 MİLYON AZ PARA GELDİ

İller bankası tarafından gönderilen ödeneklerde azalma olduğunu ifade eden Eşkinat, “Ben size iki tane rakam vereyim bu ay iller bankasından 1.5 milyon az para geldi. Bir yazı geldi ‘ihale çıkmayın’ diyor. İhaleye çıkılmışsa ‘müteahhitle anlaşın’ uzun vadeye ödemeyi yayın deniyor. Bu ‘ben sana iller bankası üzerinden para veremeyebilirim’ demek. Emlak vergilerinde dün itibarıyla 110 bin TL toplanmış. Geçen sene aynı tarihte 480 bin lira toplanmış. Bu ne demek sizin taahhüt ettiğiniz emlak vergisini vatandaşın ödemeye gücü yok. Nasıl döndüreceksiniz” dedi.

BİRİ UÇAĞA BİNER GİDER BÜTÜN ENKAZ DA BİZE KALIR

Hükümeti eleştiren Eşkinat, “Biz daha bir şeyi anlamadık. Cebimizdeki parayla filenin yarısını ne zaman dolduracak hale geleceğiz, ne zaman eve gelen eşiniz ‘bugün işten çıkartıldım’ diyecek o zaman yaşadığımız süreci daha iyi anlayacağız. Sıkıntı bu. Başka taraftan bakıyorum bir iktidar var bu iktidarın bütün sermayesi korku. Aman istikrar bozulur, aman ülke bölünür aman terör olur aman bu olur şu olur. Bu korkudan sıyrılmak gerekiyor. Bu toplum bunu yapabilir mi evet yapabilir. Kurtuluş savaşından çıktıktan 10 yıl sonra marş yazan bir topluluk pekala bunu yapabilir. Evet ne eksik. Ne eksik dayanışma eksik, ne eksik ortak değerler eksik. Bazıları milli şuur diyor. Diğerleri başka şey diyor. Bizi birbirimize bağlayan eğerler eksik. Biz bu şehirde yaşıyoruz diyeceğiz. Barışacağız. Bu ülkeyi de birileri gelip bizim adımıza kurtarmayacak. Biri uçağa biner gider bütün enkaz da bize kalır. Buralarda odaklanmamız lazım. Geleceğimizi nasıl güvence altına alacağız buna bakmamız lazım” diye sözlerini tamamladı.