İLÇEYİ TRAKYA’NIN MERKEZİ YAPACAK

İLÇEYİ TRAKYA’NIN MERKEZİ YAPACAK
Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni Eczacı Berrin Başol CHP’den Hayrabolu Belediye Başkanlığı’na aday oldu. Hayrabolu’nun konum olarak Trakya’nın kalbinde yer aldığını kaydeden Başol, seçildiğinde Hayrabolu’da...

Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni Eczacı Berrin Başol CHP’den Hayrabolu Belediye Başkanlığı’na aday oldu. Hayrabolu’nun konum olarak Trakya’nın kalbinde yer aldığını kaydeden Başol, seçildiğinde Hayrabolu’da göçü tersine çevirerek tarımsal sanayiyi geliştireceğini,  Hayrabolu’yu kent kimliğine kavuşturacağını söyledi.

DAYISINA LAYIK OLMAK İSTİYOR

Hayrabolu’nun Tatarlı köyünde dünyaya gelen Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni Eczacı Berrin Başol CHP’den Hayrabolu Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. Başarılı eczacı Hayrabolu’yla ilgili hayallerini ve yapmak istediklerini Odak Haber ile paylaştı. Eski Ticaret Bakanı Halil Başol’un yeğeni olmanın ağırlığını ve gururunu üzerinde taşıyan Başol, tabiri caizse siyasetin içinde büyümüş. 2015 yılında aktif siyasete CHP içinde başlayan Başol, CHP’nin 2016 da yapılan il kongresinde il yönetim kuruluna seçildi. 3 yıla yakın bir süredir  yoğun olarak Tekirdağ her noktasındaki tüm etkinliklere katılım sağlamaya gayret gösteren Başol’un tek amacı Tekirdağlı insanlara hizmet etmek. Sivil toplum örgütleri içinde de aktif görevler alan Başol, Kızılay başta olmak üzere acil durum arama kurtarma derneği, Namık Kemal Üniversitesi tıbbi etik kurulu ve eczacılar meslek odasında devamlı olarak görev alıyor.

HAYRABOLULU OLMANIN GEREKLERİ VARDIR

Atatürk ilkleri doğrultusunda hayat felsefesini belirlediğini kaydeden Başol,  Hayrabolulu olmanın gerekleri vardır. Sıcak kanlılık sosyallik başarı inadı paylaşımcı olmak  her an üretimi düşünmek yeni şeyler yaratmak bu özelliklerin hepsinden bir şeyler aldığıma inanıyorum. Başarı inadıma çok güvenirim gerek iş kariyerimde gerek sivil toplum örgütler etkin ve aktif olmak en büyük hedeflerimden biridir. Berrin Başol’a Hayrabolu' terbiyesiyle değerlerine  bağlı ve bu değerleri yaşam alanlarına yaymaya çalışan biri diye biliriz” dedi.

KADINLARA ÖRNEK OLMAK İÇİN ADAYIM

16 yıllık siyasi iktidarın cumhuriyet değerlerini hor gördüğünü söyleyen Başol, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum  beni  başkanlık için çalışmaya  zorladı ,aldığım aile değerlerim ve eğitimim  başta da size bahsettim yüce Atatürk ün aydınlık yolunda olmanın gereğini yerine getiriyorum diyebilirim. Maalesef  ülkemizde 16 yıldır iktidara sahip olan zihniyet kadın ve cumhuriyet değerlerini hor görmeye çalışmakta işte bu zihniyete karşı bir tepki benimkisi. Ben aydınlık Atatürkçü insanları yaşadığı ilçemde Kemal Atatürk ün dediği gibi  ''Dünyada her şey kadının eseridir'' sözünü  tüm Türkiye kadınlarına örnek olabilmek ve gerçekleştirmek için adayım. Farklı bir bakış açısı getirmek istiyorum Belediyecilikte olmayanı düşünmek düşünülmeyeni yapmak niyetim. Bir inovasyon bir devrim yapmak asıl hedefim” diye konuştu.

TARIMSAL SANAYİYİ GELİŞTİRİP SOSYALLEŞMEYİ ARTIRACAĞIM

Hayrabolu için hayallerini paylaşan Başol, “Değişim hedefimiz belediyeciliğin yönetim zihniyeti değiştirmek. Çoğulcu şeffaf ve birlikte yönetim biçimini uygulamak olacak. Trakya'nın en eski yerleşim yeri olan ve çoğu özelliği acısından ülkemizin en önemli ilçelerinden biridir Hayrabolu. Tarımsal üretim alanlarının büyüklüğü ve verimliği Hayrabolu da üretimin önemi ortaya koymuş buna bağlı sanayinin gelişmesine neden olmuştur. İlçemizde hızla gelişen tarıma dayalı sanayinin en büyük destekçisi olacağım. Bu sanayiyi boyut atlatmak diğer hedefim. Vizyon projelerle kendi kendine başarı hikayeleri yaratan bir ilçe ve ilçe halkı yaratmak istiyorum. Hayrabolu, Tekirdağ ilimizin sanayileşen diğer ilçelerinden sosyal yaşam alanları acısından geride kalmıştır” sözlerini kaydetti.

HAYRABOLU’YU TRAKYA’NIN MERKEZİ YAPACAĞIM

Hayrabol’nun konum olarak Trakya’nın merkezinde olduğunu ifade eden Başol, “Benim hedefim sanayinin yoğun problemlerini yaşamadan sosyal hayatın sürdürülebileceği tüm fiziksel yapılara sahip ülkemizin gözdesi modern bir şehir yaratmak olacaktır. İlçemiz tarımsal üretimin Türkiye ve Trakya’daki merkezi konumundadır. Topraklarımız verimlilik acısından Türkiye’nin en üst noktasındadır. Tarımsal sanayi ilçemizde hızla gelişmektedir. Başta tarım makineleri ve yağ sanayi ile birlikte son yıllarda tohumculuk sanayi yatırımları hızla artmaktadır. Geleceğin sektörü teknolojik tarımı ilçemizi ana sektör haline getirmektir. Uyum en büyük çalışma prensibimiz olacaktır. Bağlı bulunduğumuz büyükşehir belediyesi basta olmak üzere Hayrabolu ya her türlü değer ve katkıyı sağlayacak herkesle her kurumla ortak olacağız. Hedef Hayrabolu’yu yücelmek olduğu için gerisini hiç önemsemeyeceğiz” dedi.

KENDİ KAYNAĞIMIZI YARATAN PROJELER YAPACAĞIZ

Hayrabolu için değer üreten ve katan projeleri hayata geçireceğini aktaran Başol, “Projelerimiz farklı olacak bizim alışılmışım dışında şeyler yapmak istiyoruz. Ülkemizdeki tüm belediyeler aynı şeyleri yapıyorlar işte biz burada farklı olduğumuzu ortaya koyacağız. Belediyelerin en büyük sorunu kaynak. Bizim ana hedefimizi kaynağını kendi sağlayan projeler. Çok pahalı değil ancak çok değer üreten projeler.  Hayrabolu denildiğinde tüm ülkenin gelmek isteyeceği turizm turlarının düzenlendiği gelişmişliğin ve yaşam biçiminin özenildiği bir şehir yaratmak. Proje konularımız: Eğitim farkında lığı ve seferberliği başlatmak, üreten bir Hayrabolu, Turizm merkezi bir Hayrabolu, Dijital Tarım ve Tarım Teknolojilerini üreten bir Hayrabolu, İnsan ve Çevre bilincine sahip bir Hayrabolu Hayalim. Yaşanabilir çevreci ve akıllı bir fiziksel yapıya sahip insanların mutlu bir yaşam sürdürdüğü Hayrabolu” diye sözlerini tamamladı.