3 AYDA TAMAMLANACAK

3 AYDA TAMAMLANACAK
Uzun bir süredir yaşanan ölümlü kaza nedeniyle kapalı olan Eski İskele’ye yapılacak olan içerisinde kafeterya restoran ve amatör balık tutma alanlarının olduğu iskele projesinde ilk kazma vuruldu. 3 ayda yapılması planlanan...

Uzun bir süredir yaşanan ölümlü kaza nedeniyle kapalı olan Eski İskele’ye yapılacak olan içerisinde kafeterya restoran ve amatör balık tutma alanlarının olduğu iskele projesinde ilk kazma vuruldu. 3 ayda yapılması planlanan projede altı camlı seyir terası da olacak.

25 BİN TL’YE KİRALANDI

2012 yılında yaşanan 4 kişinin araçları ile feribottan indikten sonra denize düşmesi sonucu öldüğü kazanın ardından liman hizmetlerine kapatılan eski iskele aylık 25 bin Tl’ye Süleymanpaşa Belediyesi tarafından kiralanmıştı. Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, seçim çalışmaları kapsamında limanı çay içerisinde kafeterya restoran ve amatör balık tutma alanlarının olduğu bir görüntüye kavuşturacağı müjdesini vermişti.

BELEDİYE KENDİ İMKANLARI İLE YAPACAK

Liman sahasında sabah saatleri itibarıyla çalışma başlatıldı. Belediye kendi imkanları ile iskelede güçlendirme yaparak sıvası dökülen yerleri yeniden sıvayıp boyayacak. Projesi yine belediye tarafından hazırlanan alana kafe, restoran ve amatör balık tutma yerleri yapılacak.

CAM TERAS YAPILACAK

Öte yandan yine proje içinde altı cam olan seyir terası da yapılacak. İskeleyi gezenler cam terastan Tekirdağ şehir panoramasını görebilecek. Çalışmaların ise mevsim imkanları el verdiği ölçüde 3 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

BELEDİYE KİRA ÖDEMEYECEK

25 bin TL’ye kiralanan alan için belediyenin uzun bir süre kira ödemeyeceği kaydedildi. Belediyenin iskeleye yapacağı masrafın kiradan düşüleceği bu yüzdeden belediyenin 5 yıl kira ödemeyeceği öğrenildi.