İNGİLTERE’YE GİTMEK İÇİN TER DÖKTÜLER

İNGİLTERE’YE GİTMEK İÇİN TER DÖKTÜLER
Aden Okulları tarafından yapılan İngilizce sınavına ilgi yoğun oldu. 700’ün üzerinde katılımcının olduğu sınavda başarılı olan ilk 10 öğrenci burslu olarak İngiltere’ye eğitim programına gidecek.Aden Okulları Tekirdağ’da...

Aden Okulları tarafından yapılan İngilizce sınavına ilgi yoğun oldu. 700’ün üzerinde katılımcının olduğu sınavda başarılı olan ilk 10 öğrenci burslu olarak İngiltere’ye eğitim programına gidecek.

Aden Okulları Tekirdağ’da bir ilki gerçekleştirerek şehir genelinde 700 öğrencinin katıldığı bir İngilizce sınavu düzenledi. Sınavda başarılı olan ilk 10 öğrenci İngiltere’de eğitim programına ücretsiz olarak gönderilecek. Sınava öğrencilerin kar yağışına rağmen ilgisi yoğun oldu. Sınav sonuçları değerlendirmeden sonra açıklanacak.

Sımavla ilgili bilgi veren Aden Okulları Koordinatörü Emrah Yalçıntaş, “Bugün burada Tekirdağ’ın en başarılı öğrencilerini belirlemek için bir sınav yapıyoruz. Bu sınava bir önceki yıl karne notu 93 ve üzerindekiler katılabiliyor.  Bu sınavda başarılı olan ilk 10 öğrenci İngiltere’de vizyon gezisi kazanacaklar. Bizim okul olarak her yıl öğrencilerimizin yabancı dillerini geliştirmek adına İngiltere’ye ziyaretlerimiz oluyor.  Tarih bilim sanat müzelerini Oxfort Üniversitesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğrenci kamplarına katılıyoruz.  Bu programlar öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlıyor.  700’ün üzerinde 4 sınıftan lise son sınıfa kadar Tekirdağ genelinden öğrenciler katıldı. 10 kişi burslu olarak bizim tarafımızdan İngiltere’ye gönderilecek” dedi.

Ayrıca program kapsamında velilere de okul konferans salonunda etkili iletişim semineri verildi.