ÖLDÜRÜP 6 AY DOLAPTA BEKLETMİŞLER

ÖLDÜRÜP 6 AY DOLAPTA BEKLETMİŞLER
Kaybolduktan bir yıl sonra toprağa gömüşmüş olarak bulunan Tekirdağlı kafe İşletmecisi Bülent Gören’i öldürdüğü iddiası ile imam nikahlı eşi Esra G. ve Hasan Remzi D. tutuklandı. Gören’in öldükten sonra depfrize...

Kaybolduktan bir yıl sonra toprağa gömüşmüş olarak bulunan Tekirdağlı kafe İşletmecisi Bülent Gören’i öldürdüğü iddiası ile imam nikahlı eşi Esra G. ve Hasan Remzi D. tutuklandı. Gören’in öldükten sonra depfrize konulduğu burada 6 ay bekletildiği daha sonra ise Babaeski’de tarlaya gömüldüğü ortaya çıktı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tekirdağ'da yaklaşık bir yıl önce ortadan kaybolan, ailesinin kayıp başvurusu sonrası cinayete kurban gittiği anlaşılan Gören’in cansız bedeni Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde bir bağ evinin bahçesinde bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden 2'si tutuklandı. Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde kafeterya işletmecisi Bülent Gören'in (45) yakınları, güvenlik güçlerine kayıp başvurusunda bulundu. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş şube Cinayet büro dedektifleri yaptıkları titiz çalışma sonucu kayıp olan Gören'in imam nikahı ile birlikte yaşadığı eşi Esra G, Hasan R.D, ve işletmesinde çalışan G.D'yi teknik ve fiziki takibe aldı.

TELEFONLARI DİNLENİYORDU YURT DIŞINA KAÇACAKLARDI

Aralarındaki konuşmalarında yurt dışına kaçma girişiminde bulunacakları anlaşılan şahıslar Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube dedektifleri tarafından düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. Şahıslar emniyetteki ifadesinde Gören'i öldürüp Babaeski ilçesinde bir bağ evine gömdüklerini belirti. Maktulün cesedinin gömülmesi esnasında Esra G. ve Hasan R.D.'ye yardım ettiği iddia edilen E.B. isimli şahıs da Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde yakalandı.

İMAM NİKAHLI EŞ VE BİR KİŞİ TUTUKLADI

Cinayet şüphelisinin itirafı üzerine harekete geçen ekipler, Gören'in cesedini, Babaeski ilçesine bağlı Nadırlı köyündeki Hasan R.D'in yakınlarına ait bir bağ evinin bahçesinde gömülü halde buldu. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan Esra G. ile Hasan R. D. tutuklandı, Ertan B. ve Gülhan D. Yurtdışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Zanlı Hasan Remzi D. ile serbest bırakıla Gülhan D.'nin ağabey kardeş oldukları öğrenildi.

DOLAPTA SAKLAMIŞLAR

Öte yandan Gören’in caniler tarafından öldürüldükten sonra 6 ay dipfrizde saklandığı, kokular gelmesi üzerine Babaeski ilçesinde bir bağevine götürülerek gömüldüğü ortaya çıktı. Gören'in dün Cuma Namazı'na müteakip Çiftlikönü Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığına toprağa verildi.

                 İmam Nikahlı Eş Esra G.

                     Zanlı Hasan Remzi D.