İŞTE CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI

İŞTE CHP'NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI
CHP’de gözler Aralık ayına çevrildi. Aralık ayı itibariyle CHP’nin bir çok ildeki belediye başkanın açıklanması bekleniyor.Daha önce 252 belediye başkan adayını belirleyen CHP PM, 6 Aralık'ta gerçekleştireceği toplantıda...

CHP’de gözler Aralık ayına çevrildi. Aralık ayı itibariyle CHP’nin bir çok ildeki belediye başkanın açıklanması bekleniyor.

Daha önce 252 belediye başkan adayını belirleyen CHP PM, 6 Aralık'ta gerçekleştireceği toplantıda ise 300'e yakın belediye başkan adayının ismini daha açıklayacak.

MHP ile AK Parti arasındaki ittifak uzlaşması sonrasında,İyi Parti ve CHP arasında ittifak görüşmelerinin de Aralık ayı başında netlik kazanılacağı ifade ediliyor. Akşener’in kurmayaları ise kesinlikle Ankara ve Mersin’de İyi Parti’nin adayının desteklenmesi konusunda şart koydukları söyleniyor.

CHP kulislerinden yansıyan bilgiye göre Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, Aydın’da Özlem Çerçioğlu ve Hatay’da ise Lütfü Savaş ile tekrar yola devam edilecek.

Öte yandan CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürü görevinden istifa edenDr. Şafak Başa; CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa edenOral Karakaya; CHP Kırşehir Belediye Başkan adaylığı için ise Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu olması bekleniyor.

ZONGULDAK’TA ÇEKİŞME

CHP’de Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Volkan Canalioğlu, Zonguldak Belediye Başkanlığı için Kenan Köktürk veya Harun Akın ismi aday olarak gösterileceği düşünülüyor.

3 İL EĞİLİM YOKLAMASI İLE

2 Aralık’ta yapılacak olan eğilim yoklaması sonucunda ise Çanakkale, Bilecik, Sinop illerinin yanı sıra Antalya'nın Gazipaşa, Manisa'nın Akhisar, Turgutlu, Malatya'nın Kuluncak, Hekimhan, Balıkesir'in Gönen, Gömeç, Burdur'un Yeşilova, Kahramanmaraş’ın Nurhak, Kırşehir'in Boztepe, Nevşehir'in Avanos, Osmaniye'nin Düziçi, Rize'nin Pazar ve Sivas'ın Divriği ile Ulaş ilçelerinde yoklama yapılması ardından belediye başkan adayları belli olacak.Bu isimlerinde 6 Aralık’ta yapılacak PM üyesi sonrasında açıklanacak.